Ką veikti prie Baltijos, kai oras nelepina

„Kai dirbda20160721_215707ma Londone į Lietuvą atvežiau grupę britų žurnalistų, jų akimis Lietuvą pamačiau naujai. Ir įsimylėjau: čia ir gamta, ir žmonės, ir maistas! Tada tikrai supratau, kad Lietuva yra vau“, – sako Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, dabar dirbanti Vietinio turizmo poskyrio vedėja Valstybiniame turizmo departamente ir aistringai skatinanti keliauti po savo šalį. Jos paklausiau, ką veikti prie Baltijos, kai oras paplūdimiui netinkamas. „Be abejo, prieš atvažiuojant siūlau padaryti namų darbus, pasidomėti, kada kas veikia“, – primena pati daug keliauti mėgstanti Indrė. Pasak jos, verta žinoti, kad beveik kiekviena savivaldybė turi Turizmo informacijos centrą, kuriame verta apsilankyti atvykus į vieną ar kitą miestą ar bent pasiskambinti ir sužinoti viską apie lankytinas vietas ar renginius.

Palanga

 • Pajūrio dviračių takas. Man tai yra pats gražiausias dviračių takas pasaulyje – juo gali važiuoti nuo Nidos iki Šventosios. Nebūtina visą, jeigu vaikai mažesni, galima rinktis atkarpas – mes, pavyzdžiui, nuo Kunigiškių važiuojam į Palangą.  Takas kokybiškas, visas betonuotas, važiuoti paprasta.  Žmonės juo važiuoja ne tik dviračiais, bet ir riedučiais, riedlentėm. Daug yra dviračių nuomos punktų, gali išsinuomoti tinkamus ne tik suaugusiems, bet ir  įvairaus amžiaus vaikams.
 • Palangoje atnaujintas Gintaro muziejus, papildyta ekspozicija. Pasiėmus audiogidą, galima išgirsti istorijas apie tai, kaip gintaras formavosi, buvo naudojamas gydymui, puošimuisi ar meldimuisi.
 • Ketvirtadienio vakarais po Birutės parką vaikšto XX amžiaus pradžios drabužiais persirengę aktoriai, vaidinantys grafus Antaniną ir Feliksą Tiškevičius, jų didelius ir mažus svečius ir dvariškius. Bet kuriuo metu vasarą galima apžiūrėti už dvaro žydinčias ir puikiai prižiūrimas rožes.
 • Be to, parko teritorijoje, prie Rotondos, nuo ketvirtadienio iki šeštadienio vakarais gyvai groja pučiamųjų orkestras – lengvas, klasikines ir populiarias kūrinių ištraukas.
 • Dabar tvarkomas buvusi „Anapilio“ vila, kurioje turėtų bus kurorto muziejus. Jie turi sukaupę labai didelius archyvus. Turizmo informacijos centras kiekvieną antradienį 10 valandą rengia nemokomas ekskursijas su gidu po Palangą, tereikia iš vakaro patvirtinti dalyvavimą.
 • Auska“ – tai vadinamoji Brežnevo vila, nors jis pats ten nei karto nebuvo. Tokios vyriausybinės vilos buvo pastatytos keliose Sovietų sąjungos vietose. Joje yra Lietuvos žemėlapio formos baseinas su jūros vandeniu. Architektūra, interjeras – Sovietinės epochos, labai įdomu pasižiūrėti. Visos erdvės didelės, yra pirtis ir priepirtis su paveikslais, į kuriuos siūlyčiau atkreipti dėmesį – viloje kaip muziejuje gali susipažinti su ta epocha.

20160721_131714Kretinga

 • Joje visi žino Tiškevičių rūmų vasaros sodą, bet dar ten yra Kretingos dvaro saldaininė. Joje vyksta edukacinės programos, gali gaminti saldainius ir juos ragauti. Programą reikėtų iš anksto užsisakyti.  Sakoma, kad saldainius daro pagal Tiškevičiaus receptą – tokios legendos žavi.
 • Baltų mitologijos parkas – nemokamas pažintinis takas sename miške, medinės skulptūros su senosios mitologijos dievų ir pasaulėžiūros aprašymais. Tinkamas pasivaikščioti su vaikais. Aš į kiekvieną kelionę po Lietuvą su vaikais žiūriu kaip į gyvą istorijos, gamtos pamoką, nes vaikai juk įsimena viską, kai jie iš tikrųjų pamato ir paliečia.

Skuodas

 • Šis rajonas – Lietuvos pradžia, kaip jie save pristato. Verta aplankyti Vaclovo Into akmenų muziejų Mosėdyje.
 • Pažintinis takas yra Šauklių riedulyne, kuriame gamta – kaip tundroje. Ten gyvena mufonai – jų banda laukinė, juos sunku pamatyti, bet kartais galima. Takas medinis, pritaikytas patogiam vaikščiojimui ir gamtos stebėjimui.
 • Nemokamas Apuolės festivalis rugpjūčio pradžioje. Jo metu demonstruojama daugybė senovinių amatų, vyksta įvairūs pasirodymai, programos. Apuolė – viena iš seniausiai rašytiniuose šaltiniuose paminėtų vietų Lietuvos teritorijoje. Vaikui toks festivalis – gyvoji archeologijos, istorijos pamoka.

20160722_125234Klaipėda

 • Be delfinariumo, į kurį blogu oru visi važiuoja, Smiltynėje yra ir daugiau lankytinų vietų. Viename iš krantinės pakeliui į jūrų muziejų laivų įrengtas muziejus, kuriame gali susipažinti su laivybos istorija. Yra ir žvejo etnogafinė sodyba, kurioje taip pat vyksta įvairios edukacinės programos. Dabar yra ir keltas, kuris kelia tiesiai iš Klaipėdos į delfinariumą.
 • Vinetu kaimas – gerai padarytas komercinis projektas, kuris supažindina su indėnų kultūra.
 • Gamtos perlas“ Karklėje turi vilkų, lapių, stumbrų ir kitokių gyvūnų, kuriuos gamtoje galima apžiūrėti išvykus į safarį automobiliu.
 • Pačioje Klaipėdoje yra Laikrodžių muziejus, jame, be kitų programų, pats gali pasidaryti laikrodį.
 • Didelis „Roshen“ saldainių fabrikas daro užsiėmimus vyresniems vaikams – apsirengi chalatą ir kartu su grupe keliauji per visą saldainių pasaulį.

Pamario regionas, Klaipėdos rajonas ir Šilutė

 • Šis kraštas labai daug dėmesio skiria kulinariniam turizmui. Jų gastronomija yra truputį kitokia nei likusioje Lietuvoje. Mažojoje Lietuvoje jaučiama vokiška įtaka. Šiemet Šilutė yra pradėjusi gastronominį maršrutą. Turizmo informacijos centre gali pasiimti žemėlapį ir važiuoti ragauti vokiškos šiupininės, vafelių ir kirų tradicinių patiekalų. Kulinarinis kruizas „Pamario žuvėjų giliukai“ – kelionė laivu , kuomet skirtingose vietose stoji ir gali ragauti visokiais būdais pagamintos žuvies. Klaipėdos rajonas irgi turi kulinarinį kruizą „Žuvies kelias“: 7 valandas plauki keturiais skirtingais laivais ir ragauji visaip pagamintos žuvies. Bet jie žiūri labai lanksčiai, gali pasiimti ir trumpesnį kruizą – valandos ar dviejų, vienu ar dviem laivais. Šiemet iš Drevernos plaukia keltas į Nidą.
 • Ką tik pradėjo veikti Aukštumalos pelkių takas – eini nei mariomis, nei žeme, aplinkui specifinė augalija ir paukščiai. Yra ir naujas apžvalgos bokštas mėgstantiems teritoriją apžiūrėti ir aukštai.
 • Pamaryje yra įdomūs vokišką kultūrą ir architektūrą menantys miesteliai. Taip pat – Mingė, Rusnė ir visi kanalai tarp jų, kuriais galima pasiplaukioti. Pajūrio turizmo informacijos centrai dirba moderniai ir maloniai, gali padėti užsisakyti laivą ir susiplanuoti išvyką.
 • Pamario regioninis parkas turi Gamtos mokyklą: joje gauni žemėlapį ir, orientuodamasis pagal gamtos ženklus, darai užduotis.

Žemaitijos nacionalinis parkas

 • Netoli Platelių yra buvusioje raketų bazėje po žeme įkurtas Šaltojo karo laikų muziejus, kuriame nuolat vyksta ekskursijos.
 • Gamtos mokykla su orientacinėmis užduotimis.
 • Užgavėnių kaukių muziejus, kuris ypač didelį įspūdį daro užsieniečiams.
 • Taip pat – naujas 24 kilometrų dviračių takas aplink visą Platelių ežerą su apžvalgos bokštais.
 • Pačiame Platelių informacijos centre galima praleisti laiko bandant suprasti žemaičių kalbą ir atrasti jos žodžių atitikmenis lietuviškai.

Kuršių Nerija

 • Naujas medinis dviračių ir pėsčiųjų takas, žiedu vedantis aplink Juodkrantę, kurios unikali vieta – kormoranų perimvietė.
 • Nidos oro nuoste galima išbandyti „Irklakojo“ vėjaračius – tai panašu į buriavimą, tik sausumoje ant ratukų.
 • Vandens pramogos – mariose galima supinti, palei Negyvąsias kopas su gidu plaukti kanojomis – lėtai judėdamas ir pats irkluodamas, kitaip pamatai ir patiri kranto vaizdus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: