Daiktai ieško naujos vietos

IMG_20130717_185332Kepurės virsta jarmulkomis, kelnės – šortais, suknelės – marškinėliais greičiau, nei sukasi sezonai. Gula į antresoles, maišiukus ir vinzliukus ir pradeda laukti – kuris jaunesnės sesės ar pusbrolio, kuris – dar sauskelnėto kaimyno, o daliai tenka tik dulkės. Aš sau pažadą nekaupti vaikiškų daiktų daviau, kai draugė, pasilipusi ant kopėčių, iš dėžės ištraukė leopardo kailį imituojantį palčiuką – tokį, su kokiu eidavau į nekenčiamą lopšelį. Išskėtusi rankas kaip pingvinas, nes tas drabužis gerokai varžė judesius. Bet buvo su raudonomis vyšniomis kairėje apykaklės pusėje. Iš dėžės ištrauktasis buvo dar su etikete, kurioje kaina užrašyta rubliais. Greitai tas laikas bėga, pamaniau. Ir tikriausiai “naujas“ ir “nenaudotas“ – ne visada sutampantys apibūdinimai (nors močiutės tuo taip ir neįtikinau).

Kur dėti visus tuos numylėtus erdvės grobikus? Kol dar aplink yra mažesnių, mano pirmas pasirinkimas – išdalinti draugėms. Ilgą laiką buvau kitame grandinės gale – vis tempdavau namo gėrybių kalnus. Dabar pačiai labai gera, kai matau mėgtą numėgtą suknytę ant kitos princesės. Jei tinkamo amžiaus recipientų aplink apmažėja arba nesutampa sezonų ritmas – galima atiduoti nepažįstamiems. Esame vežę siuntinius į Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namus. Pasiskambinus administracijai, ten galima važiuoti ir individualiai. Kaip ir tikriausiai į bet kurią kitą vaikų globos įstaigą. Neišbandžiau, bet pasitikėčiau platesne iniciatyva, kuri padeda pasiekti sunkiau besiverčiančias šeimas – http://www.pagalbadaiktais.lt/.

Jei reikia pinigų, praktiškai viską galima parduoti – arba socializuotis ir keliauti į kassavaitinį blusturgį, arba gelbėtis internetu. Iš jo aš kažkodėl tikiuosi greitai-paprastai-patogiai varianto, bet nuolat būnu įtraukiama į susirašinėjimus ir pasibendravimus. “Ar ta nešynė iš tikrųjų tokia patogi ir aš nepavargsiu visą dieną nešiodama vaiką?“, “Ar jos spalva kaip nuotraukoje, ar kitokia?“, “Ar ji verta tų didelių pinigų, kuriuos kainuoja?“, – aš jaučiuosi kaip socialiniame eksperimente, gelbėk, sakau draugei, kuri išmano visas tvarkas. Kadangi išmano, pataria – būk formali: kiekvieną žinutę pradėk nuo “labai diena“, o pasirašyk “pagarbiai Vardas Pavardė“. Įsidėmiu.

zivile4Arba galima atiduoti daiktus ten, kur juos parduos kas nors kitas – pilnus angarus renka “Mamų mugė“, už dalį pelno pasirūpinanti nebereikalingais vežimėliais, pientraukiais, auklėjimo knygomis, kelnėmis ir striukėmis. Man labai patiko, kad “ate“ daiktui yra galutinis – jei jis nebus parduotas, gali būti paaukotas. Tiesa, mugės sezoniškos ir patogesnės pirkėjui, nes priima kombinezonus prieš žiemą ir basutes prieš vasarą, o man tvarkantis paprastai norisi atvirkščiai. Kitas panašus šviežias variantas, veikiantis kiekvieną dieną kiekvieną valandą – http://www.kidibam.lt. Prisiregistruoji, tau atsiunčia specialų maišą, į jį supakuoji nereikalingus drabužius ir priduodi. Puslapyje yra skaičiuoklė, iš anksto gali sužinoti, kiek maždaug tavo lobis bus įvertintas. Tiesa, ne tikrais pinigais – jų valiutą gali leisti tik toje pačioje sistemoje, bet ją gauni nelaukdama, kol daiktai bus parduoti. Pagrindinė Kidibam idėja – atsiunti išaugtus drabužius, iš katalogo išsirenki kitus tinkamus, ir juos gauni  tiesiai į namus arba į greitų siuntų terminalą. Jokių žinučių laiškučių ir klausimų apie rankovės plotį ar atstumą nuo apykaklės iki bambos centimetrais. O jei iš anksto aišku, kad įsigyti nieko nesinorės, pelną nuo atsiųstų drabužių galima skirti  Santariškių Vaikų ligoninės paramos fondui, už juos bus perkama ligoniams būtina įranga.

Kokie dar variantai?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: