Mūsų visuomenės vaikai

Ikona iš http://www.softicons.com/free-icons/web-icons/blogger-icons-by-iconshock/share-this-icon-iconŠią savaitę buvau Žolyno gatvėje. Ten – sutrikusio vystymosi kūdikių namai. Nuo gimimo iki maždaug ketverių metų. Jie čia auga, žaidžia, draugauja – gyvena. Maždaug trečdalis per tuos metus įvaikinami. Kiti randa savo vietą įvairiose įstaigose – vaikų namuose ar neįgaliųjų internatuose.

Buvau kartu su Julija, kuri ten lankosi reguliariai beveik penktus metus – buvo ir drąsiau, ir paprasčiau. Nuvežėm du pilnus automobilius įvairių daiktų, kurių mums ir jums nebereikėjo. Administracija ir pasidžiaugė, ir padėkojo, ir papasakojo apie savo gyvenimą. Iš pirmo žvilgsnio jis – tvarkingas. Nuglaistytos sienos, šilti langai, nupjautos pievos ir žydinčios gėlės. Atsidavęs personalas (tas gėles susodinęs savo rankomis, nepriklausomai nuo pareigų). Maži, dėmesio ištroškę vaikai. Spalvingesnės buities detalės lenda iš pokalbio – kaip vaikai nėra matę jūros, nes ir iki Trakų važiuojant tenka daryti bent tris pertraukas – nepratusius važiuojant užsupa. Kaip uogų jie paragauja tada, kai administracija savo iniciatyva paragina pažįstamus jų padovanoti. Kaip vakare (kuris prasideda penktą valandą) su aštuoniais kūdikiais grupėje lieka viena slaugytoja – iki ryto.

Visi papildomi drabužiai, žaislai, buities daiktai ten randa savo vietą ir padeda išgyventi su nedideliu biudžetu. Dabar ypač laukiamos daržovės – jei jums užderėjo per daug slyvų, obuolių, bulvių ar kitų gėrybių, ten jas panaudotų pagal paskirtį. Galima nuvažiuoti tiesiog prieš tai pasiskambinus administracijai  (8-5) 2340300. Galima pasikviesti į kompaniją mus. Norint padėti, galima ir tiesiog aplankyti – papildomos rankos padeda ir kai reikia visus kūdikius vienu metu iš antro aukšto išnešti į gryną orą, ir kai juos reikia maitinti. Didesnieji džiaugiasi ir paprasčiausiu dėmesiu – pasikalbėti, pasivaikščioti, paskaityti knygą. Lankymui reikėtų suderinti laiką – ir turėti medicinos pažymą.

Ačiū visiems, kurie prisijungėte!

Komentarų: 3

  1. ausra · ·

    Buvau ten, galiu pasidalinti įspūdžiais. Pasirodė, kad savanoriai ne taip jau labai laukiami. Su manimi buvo kalbama taip: “kadangi tu nori, tai mes tau leisim pas vaikus lankytis“. Ir jokių ženklų, kad jiems reikėtų, trūktų pagalbos (papildomų rankų, kaip minima įraše). Nežinau, kokio amžiaus kūdikiai minimi jūsų įraše, bet mane patikino, kad kūdikių nuo 0 iki 3 mėnesių amžiaus lankyti niekas negali, o vyresnius kūdikius kažkas jau lanko, tai užteks. Arba administracija nežino, arba ta slaugytoja su 8 kūdikiais visai puikiai tvarkosi.

  2. Aušra, sunku komentuoti, nedalyvavus pokalbyje. Ir personalas ten tikrai susitvarko, ir man jų neverkšlenimo pozicija atrodo labai gerbtina. Bet keturiese mes aštuonis metinukus šaukštais pamaitinom greičiau, nei būtų viena ar dvi auklėtojos. Ir tai keliems teko laukti, o mums – pažiūrėti, kokius dėmesio atkreipimo būdus kuris yra pasirinkęs.

  3. http://www.bevaikunamu.lt/2014/01/08/edita-ziobiene-pradejom-tyrima-ir-kuo-toliau-tuo-daresi-baisiau/ – čia – pozicija apie vaikų priežiūros institucijų reikalingumą apskritai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: