Lietuviškas skonis, skandinaviškas vaizdas

IMG_20130831_132654

Norėčiau, kad jie dirbų sekmadieniais

Paskutinę vasaros dieną norėjosi atšvęsti. Ir pradėti nuo ryto. Pasitariau su dviem patarėjom, vyriausia ir jauniausia – nutarėm, kad reikia aplankyti karalių Mindaugą. Jis vienintelis ir vienišauja ant savo granitinio sosto, kurio paskirtis klausimų nekelia – ten reikia čiuožti. Prieš tai reikia nusiauti batus, nes basos pėdos ir nuogos plaštakos geriausiai į viršų užneša. O dar truputį prieš tai būtinai reikia kavos. Nes švenčiam. Karalius ne pats svetingiausias, tenka rūpintis pačiai. Kur čia pakeliui, greitai ir tinkamai?

Pakeliu akis nuo ganomųjų, ir šviečia “Lietuviškas skonis“.  Jau porą mėnesių tikriausiai jis čia, bet tik dabar užeinu. Staliukų (5) yra ir viduj, ne tik tie keli ant dviejų plytelių šaligatvio. Ant staliukų yra šviežių jurginų, laikraščių, virtuvės mitų griovėjų, festivalių programų – atėjus vienam, yra kuo laiko tarpą užvartyti. Yra vitrina su rūkyta kiaule, yra linų sėmenų aliejaus ir šviežių obuolių, šaldytų trintų aviečių ir duonos be mielių. Yra ir keksiukų, makaronsų, kanelių, latės ir espreso. Gražiai sudėliota ir supakuota. Vietomis – iki žemės lentynos užpildytos dailiai išrikiuotais stiklainiukais, taip taip, pilna lengvai prieinamų spalvotų dužių indų.  Taip pat  yra ir langas į virtuvę, o ten gal ir papjaustyti, ir pakepti, ir išvirti – iš ūkininkų produktų paruošti kažkiek maisto.

Vaikams yra kreidelių. Piešiančių.

Vaikams yra kreidelių. Piešiančių

Vien tik kava neišsisukau. Meniu yra košės, omletai, sumuštiniai (su kaaalnu paskaninimo – gal kartu su mediniu baru, pilkom grindim ir atvira erdve jie man ir padvelkė Skandinavija), vafliai ir koldūnai. Gerti galima vienuolyno arbatą, pienišką kokteilį, sulos su svarainiais ar šviežių obuolių sulčių. Koldūnai – “Tetos Betos“, su varške, jautiena ir kalakutiena. Visiems keturiems dalyvavusiems vaikams ir man šie patiko labiausiai, buvo švelnūs, sultingi ir neprėski, ką kabinėdamasi prikiščiau varškės variantui. Bulvinis vaflis, paimtas dėl įdomumo, buvo sutaršytas iki trupinio. Saldus vaflis su naiviu šokoladu – irgi.

IMG_20130831_130346

Vandens pasiūlo iš ąsočio

IMG_20130831_132645

Kad tėvai per daug į save neįsigilintų

Meniu pusrytinis, bet darbo valandos savaitgalį – ne. Gal po vasaros vis tik bus pergalvota? Nes visai matyčiau ten kokį lietingą sekmadienio rytą ten pusryčius su draugų šeima. Tik iki 10 be maisto net mes neištveriam.

IMG_20130831_124814

Lange – katedros varpinė

Vaikiška kėdutė: nėra
Vystymo lenta: nėra
Patogus patekimas su ratais: yra keletas laiptelių
Meniu vaikams: nėra
Pagrindinis meniu tinka vaikams: taip
Vaikams draugiškas personalas: taip
Atskira erdvė žaidimams: jei galima užskaityti žurnalinį staliuką
Žaislai: kreidelės
Aplinka: neintymi, bet estetiška
Kainos: vidutinės

Odminių g. 3, VILNIUS
+37069826865
Darbo laikas
P. 07:30-20:00
A. 07:30-20:00
T. 07:30-20:00
K. 07:30-20:00
P. 07:30-20:00
Š. 10:00 – 18:00
S. nedirba
IMG_20130831_130303

Galima ir dvidešimt minučių kaistančios vaflinės kankinimą ištverti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: