Naujienos: turim brolį Joną!

DSC01320_2

Naujas Jonas

Naujienos jau mėnesio senumo, bet tik dabar, iš lėto, pradedu susivokti, kad egzistuoja pasaulis ir už mano bruzdančio šeimyninio lizdo ribų… Jau penkias savaites ir keturias dienas esu dviejų vaikų mama. Žinau, žinau – ne aš pirma, ne aš paskutinė, bet mane pačią nustebino, kad antrakartė motinystė pasirodė besanti tokia pat ypatinga-emocinga-intensyvi-viską užgožianti patirtis, kaip ir pirmąjį kartą.

Ankstyvą rytmetį su Sarah

Ankstyvą rytmetį su Sarah

Jonas gimė ankstyvą ketvirtadienio rytmetį. Mūsų namuose. Niekur nevažiavom, niekur neskubėjom ir į niekur negrįžom. Tiesiog buvom ir darėm taip, kaip jautėm. Viskas susidėliojo taip puikiai, kad regis ir Joniukas, ir mano kūnas, labai gerai žinojo ir apskaičiavo, kada ir kaip veikti. Mano nuotabioji akušerė-pribuvėja Michelle, kuri mane prižiūrėjo visą nėštumo laikotarpį, vos likus dviem dienom iki nustatyto termino, išvyko atostogauti dešimčiai dienų. Labai dėl to išgyvenau, nes nežinojau, kas dalyvaus mano gimdyme. Buvo taip apmaudu ir liūdna, kad po devynis mėnesius trukusio gražaus bendravimo, Michelle neištempė iki finalo. Tačiau dienos slinko, o Joniukas niekaip nesirodė. Prasidėjo kalbos apie skatinimą… Aš, sunerimus, ėmiau visaip vaikelį raginti: pradedant aštriais patiekalais, ananasais, ilgais pasivaikščiojimais parke ir baigiant akupunktūromis bei refleksologijomis. Niekas negelbėjo! O pačią pirmąją dieną po to, kai Michelle grįžo į darbą (9 dienos po termino), sūnus kaip mat ėmė ruoštis pasirodymui. Ir labai mandagiai – vakare, kai vyresnėlė jau buvo užmigdyta. Mes su vyru smagiai pasikikendami paruošėm svetainę gimdymui: pripūtėm baseiną, pristatėm žvakių, net muzikos parinkom (pamenu, daugiausia bitlai grojo).

Lengvai ir gražiai naktinėjom, kol pamažu rinkosi pagalbininkės: mūsų doula Sarah, o vėliau ir Michelle su kolege Maria. Baseino vanduo man buvo nuostabiausias draugas ir skausmo malšintojas, tarp sąrėmių mačiau, kaip gražiai brėško ir darėsi vis šviesiau ir danguje, ir sieloje. Kažkaip labai ramiai ir natūraliai sūnus keliavo pas mus: nesiveržė, bet ir neužsibuvo. Niekas nei jo, nei manęs neragino ir nevargino. Tiesiog buvo su mumis, o man leido būti taip kaip noriu. Jaučiausi nuostabiai: savo aplinkoj, apsupta pažįstamų, be galo švelnių ir rūpestingų žmonių. Jonas gimė ramiai ir be dramų 7 ryto, tada atsikėlė ir jo vyresnioji sesuo. Laikiau jį apkabinus gal valandą ir niekas nieko nesakė. Davė man tiek laiko, kiek reikia. Tada pasilabinti atėjo Paula ir laiminga išrūko į darželį (ten draugams iškilmingai pranešė, kad atsikėlusi namuose rado brolį), o aš su vyru ir naujutėliu kūdikiu tiesiog nuėjom miegoti į savo lovą. Visi kiti išėjo namo. Ir viskas. Taip palaimingai Jonas prisijungė prie mūsų šeimynos.

DSC01250

Dabar, jau po mėnesio naujagimio auginimo džiaugsmų, neprimiegotų naktų, pilvelio skausmų, pirmųjų šypsenų, šeimyninių pietų, kai prie stalo sėdime jau keturiese, imu atsikvėpti,  atsipalaiduoti ir patikėti, kokia esu laiminga… Po ilgo ilgo laukimo, ruošimosi, jaukaus nerimo, pagaliau jį turime čia – namuose – kur jis atėjo ir apsigyveno.

DSC01420

Komentarų: 7

 1. net apsiasarojau:))

 2. LinaLina · ·

  Jūsų bendra nuotrauka – šitoks saldumas!

 3. Evelina · ·

  Sveikinu! Smagu, kad gimdymas buvo sklandus :}

 4. Vaida, nuostabi istorija. Neįtikėtina, kaip viskas gyvenime įvyksta laiku ir darniai: kažkas sugrįžo, kažkas miegojo, o kažkas į šį pasaulį atkeliavo… Sėkmės keturiese!

 5. kaip gražu…

 6. Asta-Basta · ·

  nuostabu, Vaidute, labai gražiai surašyta istorija. Palaimingas atėjimas 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: