200 gramų, kurie nuolat su manim

Visai nešlamantys, spauda nekvepiantys, bet vis tiek knygos puslapiai.

Visai nešlamantys, spauda nekvepiantys, bet vis tiek knygos puslapiai.

Kai esi knygų žiurkė, tai tinka ne tik atspaustas, bet ir sumozaikintas žodis, galvoju. Kindlą turiu galvoje. Ir dažnai – rankinėje. Mažas, lengvas, pildantis daugelį užgaidų man paliepus ir panorėjus. Tik wifi reikia. Gerai – kartais ir pajungtos piniginės. Sėdžiu Nidoj, užsimanau po akacija sėdinčios Ramotsvės sprendžiamų detektyvų – čiakšt, ir turiu.

Nors, kai įsijungia taupuko nuotaika, jis irgi turi ką pasiūlyti.  Net ir legalaus. Ir ne tik Dikensą – iš http://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt/ pasiimtas Savickis iliustratyviai nušvietė Lietuvos tarpukario keliautojų dienas – kiek jau tų motorinių karietų naujoje valstybėje važinėjo, kiek truko iki Klaipėdos iš Kauno nukakti, kaip dažnai tekdavo stoti langus pirštinėta ranka pavalyti. Radau jį tada, kai ieškojau kelionių literatūros, tai ant viršaus dar ir Ivanauskaitę sučepsėjau.

Viską perskaityti leistų ir iPadas, bet į jį iš karto kėsinasi vaikai. Be to, ekranas ne toks, akims Kindlas kur kas patogesnis. Ir sveria kitaip, ir rankoj laikyti neina.

Ko trūksta šitam išradimui, vieną dieną išsamiai aptarėm su vyrais, kurie dirba su kompiuteriais ir dėl to viską supranta. Apie tai, kaip sunku skaitant atsidurti google ir panagrinėti daugiau, kaip nėra spalvų ir nepažiūrėsi judančių vaizdų ir kaip kita kryptim judės šitas išradimas. Negali ginčytis – man, pavyzdžiui, pritrūksta apšvietimo, nes mielai pasislėpusi lovoje dar keletą puslapių perversčiau, o ir dalintis savo biblioteka aš vis dar nemoku, nebent duodu mamai su visu įrenginiu Akuninu pasidžiaugti.

Iš kitos pusės, ne viskuo ir dalintis noriu. Kai į pilkus atspalvius gilinausi, man labai patiko, kad niekas vai niekas viršelio nemato.

Komentarų: 5

  1. Aš irgi šiuo įrenginiu labai džiaugiuosi, ir švieselės man užtenka po antklode pasislėpti ir, davus ranką besimigdančiam, multitaskinti. Tik dar neseniai turiu ir nespėjau susidraugauti kaip reikiant – nesuprantu, kaip pvz. į tavo siūlomą interneto erdvę patekti? Nes dabar tik per paiešką įvedus autorių ar pavadinimą norimą kūrinį randu, o norėtųsi visą biblioteką apžiūrėti… Ir, beje, kaip ištrinti nereikalingus tomus?
    Su lietuviškom knygom dar nekokia situacija, o ir girdėjau iš patikimų šaltinių, kad nepuola ir nepuls leidyklos knygų skaitmenizuoti dėl klestinčio piratavimo ir palaidos balos Lietuvoje šiuo klausimu.

  2. Tie įrenginiai skirtingi – maniškis apšvietimo neturi. Kitos detalės irgi varijuoja. O brauzint ten, kaip su šaukštu steiką valgyt. Per meniu–>Experimental –> Web browsing. Turi būti wifi pajungtas. Dar variantas – susiguglinti kompe ir atsisiųsti savo prie Kindle registruotu emeilu. Atsiduria viskas Cloude, iš jo ten, kur geras ryšys, susisiunti į Device.

  3. Evelina · ·

    Oij, aš šiuo stebuklėliu taip pat labai džiaugiuosi. Viena iš geriausių dovanų 🙂

  4. Lina, o kaip dalijimasis pačiomis knygomis? Įtariu, kad man į atspalvius laikas pasigilinti 🙂

  5. Žinau, kad yra elektroninių bibliotekų, kurios skolina knygas porai savaičių. Bet kaip skolintis iš žmogaus, neatiduodant savo įrenginio – nežinau, ir užskaitau tai kaip vieną didžiųjų trūkumų. Jei kas paaiškintų, būčiau dėkinga:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: