Reikalingi ir nereikalingi daiktai auginant vaiką

Ką įsigyti, kad netektų išmesti? Foto iš čia.

Ką įsigyti, kad netektų išmesti? Foto iš čia.

Kadangi kūdikis, o vėliau – vaikas,  “atsineša“  ir begalę naujų daiktų, norime atlikti reviziją: mamos, auginančios po keletą vaikučių, dalinasi savo patyrimais, atradimais ir gyvenimiška patirtimi. Visgi, kalbant su mamomis paaiškėja, jog daiktų poreikiai yra labai individualūs ir negalima visiškai nurašyti vieno daikto, o kaip nepakeičiamą išaukštinti kitą.

Aistė. Mama Motiejaus (5) ir Martyno (beveik 3)

Pasiteisinę daiktai: 

1. Daugkartiniai vystyklai – užaugo abu, prisisiuvau pati, anyta primezgė prilaikančių vilnonių kelnių (buvau nusipirkusi ir iš Rasakilos, bet anytos megztos niekuom nenusileido:)). Aišku, kartais pagalvodavau, kiek ilgai kaip čigonai gyvensim (nuolat džiūdavo pilni kampai), bet kažkaip ėjo ir praėjo tas laikas.

2. Iš žaislų – kaladėlės (mes turim Eichhorn,  žaidė abu vaikai ir iki šiol dar ką nors pastato), LEGO – Motiejus pradėjo domėtis nuo 4m, o dabar ištisom dienom pats konstruoja savo išgalvotas mašinas (ir tik LEGO, turėjom kažkokios kitos firmos, tokia prasta kokybė, kad net ir suaugusiam sunku konstruoti, o LEGO yra tobulos!). Pasiteisino mašinėlės-paspirtukai – turim dvi skirtingas, tai ši tikrai manevringa,vaikai iki šiol po namus duodasi ir raliuoja:).

3. Vaikjuostė – ilgai galvojau, minėt ar ne. Su vienu vaiku pasiteisino, su kitu – ne, mat vienam visai nepatiko joje sėdėti ir būti nešiojamam, o kitas labai prilipęs buvo, tai be vaikjuostės būčiau pražuvusi.

Nepasiteisinę daiktai:

1. Maniežas (ten tiesiog buvo sudėti žaislai ir kiti daiktai, o po to jį visai atidaviau, su Martynu net neturėjau)

2. Supynė –  Motiejui nelabai patiko suptis, tad atidaviau draugams. Bet čia nuo vaiko priklauso, nes paveldėjau tą supynę iš brolio, kurio mažoji toje supynėje ir valgydavo, ir nakčiai užmigdavo.

3. Iš žaislų – visokie pūkuoti, minkšti žaislai. Gal kad mano bernai, bet nė su vienu nežaidė…

4. Triratukas Italtrike Oko – pirkom, kai Motiejui buvo dveji. Kadangi pats triratis pakankamai didelis ir sunkus,  tokio amžiaus vaikas jo nepamynė (arba turėjo buti idealiai lygus šaligatvis), o maniškis smulkutis, mažutis, visai nenorėjo minti. Žodžiu, buvom išvežę kokius max 7 kartus, o po dvejų metų stovėjimo balkone, pardavėm.

Ar visi berniukai nemėgsta minkštų žaislų? Foto iš čia.

Ar visi berniukai abejingi minkštiems žaislams? Foto iš čia.

Lina. Mama Kotrynos (4) ir Marijos (2)

Laukdamasi pirmos, sąmoningai vengiau pirkti – namai maži, aš išmesti daiktų nemėgstu, nežinau, ko tiksliai reikės. Viską susiskolinom iš gerų draugų. Daiktai, už kuriuos ir susimokėčiau, yra:

1. Žindymui tinkama pagalvė. Gal kad mano namuose nėra patogios vietos, gal kad susisegusios praleisdavom nemažai laiko, ypač pirmaisiais mėnesiais, man ji buvo didelis džiaugsmas. Mano nugarai irgi.

2. Gultukas BabyBjorn. Ir į mašiną pasiimti galima, nes kompaktiškas, ir skalbiamas, ir viena koja supamas. Ir gražus labai – gal dėl to, kad ne vieną kartą kūdikėlį į Miegutėnus nugabeno. 

3. Nosies siurbtukas, buitiškai vadinamas snargliatraukiu. Nei gražus, nei skamba gerai, bet gyvenimą palengvina iki šiol.

4. Nešynė. Pirma turėjom pasiskolintą Baby Bjorn, dabar kartais įsidedu į Ergo Baby – jei nugara silpnoka, labai praverčia diržas ant klubų, kuris geriau svorį paskirsto. Be to, šita ir ant nugaros leidžia gabentis – lengva pasijusti Karakumų gyvūnėliu, bet kitaip aš jau nebepanešu 12 kilogramų mataruojančio svorio.

5. Ant vežimėlio tvirtinama autokėdutė. Daug kartų užtikrino nepertraukiamą miegą kraustantis iš mašinos namo. Praktiškos draugės paprotinta, kad naujagimių kėdutės ne taip greit susidėvi ir visi jų gauna dovanų, pirkau naudotą. Vėliau taip pat sėkmingai pardaviau.

Dauguma mamų pritaria - gultukas reikalingas

Dauguma mamų pritaria – gultukas reikalingas

Ko mums neprireikė:

1. Specialių užbukintų žirklučių. Išsiverčiu su savom gerom, svarbu geras apšvietimas ir nesitabaluojantis klientas. Specialus šepetys ir šukos irgi nebuvo reikalingi visai.

2. Maitinimo buteliuko su čiulptuku. Jei reikėdavo kažką sugirdyti, naudojom šaukštą, vėliau – paprastą puodelį arba gertuvę. Beje, patys jos irgi nepirkom, nes ai nu o kam, bet gavę dovanų įvertinom ir naudojam gausiai visose situacijose.

3. Žaidimų kilimėlio. Su lankais, veidrodėliais, čežančiom detalėm. Pasiskolinau, bandžiau keletą kartų, visai nekabino. Paklotas su bet kokiais buities rakandais – stiklainių dangteliais, skarom, šaukštais – buvo kur kas populiaresnis.

Greta. Mama Kasparo (3) ir Baltramiejaus (1):

Daiktai, kurie labai pasiteisino:

1. BabyBjorn gultukas-supama kėdutė – nuo gimimo iki maždaug 5 mėnesių geriausias mūsų šeimos draugas. Neįsivaizduoju, kaip mus užaugino be jo.

2. Tommee Tippee silikoninis seilinukas su kišene – vėl ir vėl atrandu jo privalumus ir negaliu atsidžiaugti. Labai praverčia įgyvendinant Miesto mamos Vaidos aprašytą baby-led weaning metodą. O taip pat ruošiantis savarankiškam valgymui darželyje ar geriant pačiam iš puodelio. Teko girdėti, jog būna jų kietų ir todėl ne tokių patogių. Bet tikrai ne šis. Nuo virtuvės plovimo 2 m spinduliu aplink valgymo vietą negelbsti, bet tikrai palengvina susitvarkymą. Ir maistą taupo – iš kišenės trupiniai sulesami “desertui“.

Seilinuko dėka kartais kelnės išlieka švarios.

Seilinuko su kišene dėka kartais kelnės išlieka švarios.

3. Visokios transporto priemonės – pirmasis paspirtukas, balansinis dviratukas, paspirtukas didesniam ir galiausiai valdo dviratis. Jau laisvai dviem ratais! (Beje, beveik visi mūsų draugai paspirtukus pirko neatsižvelgdami  į rekomenduojamą amžiaus grupę, t.y. trimečiai puikiai važinėja penkiamečiams skirtais. Labai puiku, jei vaikas gali išbandyti ir pasirinkti pats.)

Neišskiriami

Neišskiriami

Daiktai, kurių galėjo ir nebūti:

1. Vaikiškų indų rinkinys, vaikiški šaukšteliai – atsitokėju po daug laiko, kai tie indai jau seniai naudojami tik kaip žaidimo “iškraustyk spintelę“  objektai. Vaikai tikrai gali valgyti su mūsų įrankiais iš mūsų indų. Porcelianinį servizą gal ir vertėtų pataupyti, bet mūsų nuostoliai – minimalūs.

2. Tinklelis maistui graužti – pirkau pati su geriausiom intencijom, bet vaikas atsisakė imti į burną. Aš jį suprantu. Pabandykite ką nors valgyti iš to tinklelio pačios. Tiesa, antrajam jau nebesiūliau, nes buvau apžavėta Vaidos baby-led weaning idėjomis.

3, Minkšti žaislai – vis dar gaunam dovanų. Vis dar bandau įpiršti kokį miego mylimuką. Kol kas 0 (nulis)  jausmų iš vaikinų pusės.

4. Vystymo paviršius kietu pagrindu – nežinau, kam pirkau, nežinojau, ir kam naudoti. Mums tiesiog neprireikė. O įsigyjau daikteliaudama prieš gimdymą.

5. Sieninė karstynė. Pirkdami įsivaizdavome, kaip ramiai leisime valandas dviese, kai vaikai neatsiplėšdami džiaugsis šiuo sporto įrenginiu. Kol kas savanoriškai nelipa. Gal dar per maži.

Tikiu, kad tokie pasidalijimai kažkam tikrai pravers, padės sutaupyti, įsigilinti į savo ir vaiko poreikius ir tapti DAR geresnėm mamom 🙂

Pasidalinkite ir Jūs.

Komentarų: 13

 1. LinaLina · ·

  Tai patarimas apibendrinantis formuluojasi toks – jei tik turi iš ko pasiskolinti, bent pradžiai ir pabandymui, tikrai verta daiktą prieš perkant išbandyti. Net jei jau vaikas ne pirmas:)

 2. Giedre · ·

  Man pasiteisine daiktai:
  Patogus, man vienai bunant lengvai sulankstomas vezimas, kad galeciau visur nevarzomai keliauti;
  Baby bjorn gultukas, kuris net pasitarnavo bunant uzsienyje, kai tevai maudesi baseine, o vaikas ramiai lingavo ir ziurejo:)
  Vaiko mylimas minkstas ir mielas pledukas nuo gimimo. Mes ta pleda imame visur ir visada, gal todel Motiejus labai lengvai visur uzmiega su juo. Jis ji labai megsta, pamates ji iskart nusiramina ir pasiruosia miegui.
  Maniezas, kuri naudojame vaiko miegui. Imame visur ir visada, vaikas labai lengvai jame uzmiega. Bet musu Motiejus niekada nebuvo maminukas, kuriam butu kada reikeje uzmigti tevu lovoje…

 3. LinaLina · ·

  O žiūriu komentarą po minkštais žaislais – man atrodo, kad jiems abejingi ne tik berneliai, bet ir mergelės. Visai juos suprantu – nu ką veikt su tais zuikiais meškinais? Ypač tais poliesterio kailiu, kuris dulkes renka ir kitiems neatiduoda?

 4. Vitalija · ·

  Auginu tik pirmaji sunu, bet antram tikrai nepirkciau: vaikstynes, stumduko, lavinimo kilimelio, kilimelio-deliones, nesynes (naudojom tik viena karta skrendant), sietelio-kramtykles, miegmaisio.

  Mums pasiteisine daiktai: gultukas (gailiuosi, kad pirkom ne babybjorn); medine stokke tipo kedute; lovyte, kurios sona galima nuimti; maniezas kelionese, kuri mes dabar naudojame vietoj pirmosios medines lovytes, nes yra galimybe vaikui paciam saugiai islipti ir ilipti per landa; mediniu kaladeliu kibirelis; plaukimo ratas kudikiams, nes jo pagalba baigesi asaros vonioje; vystymo padas, kuri naudojam iki siol, jis mums pasitarnaudavo ir kaip vystymo stalas po maudyniu vonioje ant skalbimo masinos; racija (iki siol nesuprantu, kodel neturejau jos nuo pat gimimo, pirkome, kai vaikui suejo 8men. ir perkelem i jo kambari); labai mylim savo Ikea karuti, kuris daugeli kartu pranasesnis uz plastikinius stumdukus.
  Nepirkau ir tu visu triratuku, nes nemaciau poreikio, kadangi vaikas dar nemina pats, o sedeti kaip ir jokio skirtumo kur (ar vezimelyje, ar triratuke). Manau verta investuoti i gerus paspirtukus ar balansinius dviracius:)

 5. Vitalija · ·

  Dabar gaminu ir prisiminiau, kad nepaminejau garu puodo, neisivaizduoju be jo gyvenimo, kiekviena diena ruosiu jame maista vaikui. Taip pat pasigendu atskiro papildomo saldiklio, nes esam megejai uzsaldyti vaikui maista is savo darzo, aisku cia tokie daiktai nelabai vaikiski, bet..;))

 6. Žiūriu, daug kas tų kilimėlių nepanaudoja. O mes labai sėkmingai naudojome IKEA kilimėlį. Jis nėra labai blizgantis ir čežantis, toks “ramesnis“, nei dauguma, bet tikrai tiko ir pasivoliojimui, ir žaidimui. Ir skalbiamas lengvai ir maloniai. Tiesa, jo tarnystės laikas vienam vaikui nėra ilgas – iki pradeda ropoti – todėl geriausia skolintis ir perduoti kitiems.
  Atrodo, tokių ir nebėra pardavime, radau tik kažką panašaus http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00195776/

 7. vaida milne-tyte · ·

  Mano mylimiausi daug naudoti ir draugėm rekomenduoti:

  – sauskelnių “piniginė“ su kilimėliu http://www.melobaby.co.uk/

  – kompaktiška kėdutė valgymui, tvirtinama tiesiai ant stalo: http://philandteds.com/uk/Products/Feed/Metoo#metoo (visada turėjau ją vežime, tada netekdavo restorano rinktis pagal tai, ar jie turi vaikišką kėdutę. Labai geras variantas mažoms erdvėms)

  – Ergo baby nešyklė ir Kari Me slingas. Abu mano gelbėtojai. Ypač kai gimė antras!

  – Užkandžių puodukas su dangteliu: http://www.munchkin.com/snack-catcher (labai apmažino maisto kiekius ant mašinos grindų)

  – “balto garso“ įrašas (toks šiuženimas tai televizorius nieko nerodo, tik mirga juodai baltai). Tas garsas visada be pralaimėjimo mūsų kūdikius nuramina ir užmigdo, mata panašiai jiems pilve tūnant viskas girdisi

  Nereikalingi:

  – Vystymo krepšys ar kaip lietuviškai pavadint… Speciali “tašė“ kur viską kūdikiui susidėt. Nusipirkau ir nenaudojau visai – sena nutrinta kuprinė man buvo kur kas patogesnė.

  – Vonelė. Oi kaip nemalonu susilenkus ten muiliną vaiką bandyt išlaikyt. Kur kas paprasčiau su savim į vonią pasiimt! Iki kol atradom šį daug gersenį būdą, vonelę panaudojom lygiai vieną kartą.

  – Vystymo stalas – pinigai į balą. užtenka čiužinėlio, kurį bet kur gali pasiklot (pvz ant komodos, ir bus jums vystymo stalas).

  – Žaislai kūdikiams. Barškučiai-blizgučiai, vistiek smagiausia žaist su puodais, o graužt maloniausia medinį šaukštą.

 8. Vaida, ačiū, tum mums visada naujų vėjų ir idėjų užneši.
  O aš dar prisiminiau, kad turime daiktą, kurį naudojame nuo gimimo iki šiol kasdien bent po 2 kartus: http://www.niekorimto.lt/cd/klasikines-lopsines_225

 9. Evelina · ·

  Kadangi mūsų mažylei dar tik vos nepilni trys mėnesiai tai tiksliai atsakyti, kokie daiktai mums buvo reikalingi ir pasiteisino, o kurie ne – nepasiteisino, tai sunku pasakyti. Tačiau dabar yra taip:
  – pasiteisina a) gultukas;b) lavinamasis kilimėlis; c) daugkartinės sauskelnės; d) vaikjuostė; e) nosies siurbtukas; f) žindymo pagalvė
  – nepasiteisino a) vonelė; b) pientraukis (nesuprantu, kam aš jį nusipirkau… Iki šiol stovi supakuotas dėžėje… Matyt kai laikiausi pirmo vaiko buvo nerimo, ką pirkti ir ko nepirkti, tai va čia ir suklydau, kad be reikalo nusipirkau 🙂
  – neketinam įsigyti: a) maniežo; b) čiulptuko; c) maitinimo buteliuko su čiulptuku; d) ten įvairių kėdučių, kur vaikas gali suptis ar pasodintas su kojytėmis atsispirti ir taip mokytis vaikščioti

 10. Evelina, pientraukį dar palaikyk, gal netrukus norėsi kur ištrūkti viena, o palikus pieno daug ramiau būna… Lauksim tavo daiktų update’o po poros mėnesių.

 11. Štai dar daiktų krūvelę atsiuntė mama Agneta:

  labiausiai pasiteisinę:
  1. pinolino balansinis dviratis (nerealiausias išradimas vaikams, nes mano vaikystėje keliai nuo mokymosi važiuoti dviračiu būdavo nusėti jei ne mėlynėm, tai nubrozdinimais ir pan., o čia išradimas, sumušantis visus rekordus – užsėdo 1 metų 8 mėn. pradėjo važiuoti 3 metų 11 mėnesių dviračiu (be apsaugų ir 18 colių).
  2. vaikiški šalmai ventura (teko kelis kartus abiems vaikučiams kristi, laimei, labai minkštai ir sėkmingai dėka šių šalmų)
  3. playmobil (piratų laivas, namas ir t.t.) abu įsimylėję ir dar vis nepabosta su jais žaisti.

  nepasiteisinę:
  1. sulankstomas pastatomas vandens butelys (nepamenu ar tik ne vapur gamintojas)
  2. ducati remote control motociklas (vaikinas truputį paardė, pažiūrėjo kokiu principu veikia ir taip jau nebeveikia..:)
  3. saulės akiniai, iš principo abu vaikai nemėgsta nieko užsidėt ant nosies, mieliau dedasi kepuraites, ar šalmus šiek tiek labiau ant akių paslenka, kad tik nereiktų saulės akinių…

 12. Pasiteisino:
  1. Ergobaby nešynė, pirmąjį mėnesį buvo daiktas nr. 1.
  2. Supamasis gultukas (kas nors kitas be manęs galėdavo užmigdyti tik jame, otherwise – užmigdavo tik žįsdamas)
  3. mažos žnyplutės nagams karpyti
  4. plaukimo ratas ant kaklo – daaaaaug gerų emocijų
  5. pervystymo lenta – bet ar jos visos taip greit suplyšta??
  6. Man pasiteisino daugybė 74 – 80 d. drabužių. Buvau prisiskaičiusi, kad daug pirkti nereikia, tai ir nepirkau, bet galiausiai jų reikėjo daaaaug – mažajam piliečiui mokantis valgyti ir šiaip įvykiams atsitinkat – persirenginėjom n kartų per dieną.
  7. lopšinis vežimas iki pusmečio
  8. racija
  9. kalbantis Fisherprice šuniukas – labai mėgsta
  10. Snargliatraukis su keičiamais antgaliais – definately!

  Nepaisteisino:
  1. Pientraukis, bet tik todėl, kad kūdikis atsisakė gerti iš kitų pavidalų puodukų ir buteliukų apart mamos krūties.
  2. Buteliukai, gertuvytės,pieno surinkimo ir užšaldymo indeliai etc dėl tos pačios priežasties
  3. Vonelė – tik vietą užėmė, maudėmės didelėj vonioj su ratu ant kaklo
  4. Kūdikio lovelė – nemiegojo ten iki 2 metų, po dvejų – tiesiai į didesnę lovą
  5. Sportinis sunkus vežimas – nepatogu, geriau jau manevringas legvas skėtukas
  6. žirklutės bukais galais – nenukirpsi normaliai nago
  7. daugybė žaislų – apart LEGO, kokybiškų mašinyčių, paspirtuko, supamo arkliuko – šitie tai geri

 13. Aš ir brūkštelėsiu savo sąrašiuką. Mano mažajam dar tik 8 mėnesiai, bet jau atsirinkau, kas tikrai labai palengvina buiti su kūdikėliu:

  TAIP
  1. Babybjorn supama kėdute. Nepigu, net atsiperka jau per pirmas savaites. Mes šioje kėdutėje net ir maitiname košes, nes joje jis labai nesimuisto, na, suptis tai pasisupa, bet spėjame su šaukštu gaudyti.
  2. Babybjorn nešioklė pasiteisino, kai prasidėjo atsiskirimo nerimo etapas. Taip pat naudoju, kai sunkiai pavyksta sūnelį užmigdyti. Tik įsidedu į nešyne ir jau miega po kelių minčių.
  3. Vystymo stalas. Esu aukšta, tai labai patogu keisti sauskelnes atsistojus ir atlikti kitas procedūras. Ypač buvo gerai tik po gimdymo, kai nugaros lankas dar neatsistatęs ir nugarą vis paskaudėdavo.
  4. Vonelė ir specialus plastmasinis įdėklas į ją, kuriame paguldžius mažiuką abi tėvelių rankos lieką laisvos ir galima ramiai išmaudyti mažylį.
  5. Įvairūs barškučiai, kramtukai.
  6. Pientraukis. Mano mažiukas gimė per anksti, tai pienuką nusitraukinėjau visus du mėnesius. Jo dėka dar iki šiol maitinu krūtimi.
  7. Snarglių siurbliukas ir į nosį purškiamas jūros vanduo.
  8. Neperšlampami seilinukai naudojami maitinimo metu.
  9. Vilnonis kombinezonas. Mezgiau pati. Naudojom visą žiemą ir šiaip vėsiomis dienomis.
  10. Merino vilnos kepurė-kaukė. Labai patogu, nes uždengia ir galvyte ir kakliuką.

  NE:
  1. Kilimėlis su piešinukais ir panašiai. Naudojom gal kokį porą mėnesių iki kol neišmoko apsiversti ant pilvuko. O kai jau pradėjo šliaužioti, šis kilimėlis tapo nelabai įdomus visai.
  2. Vaikiški indai, gertuvės. Pakolkas nereikia, gal ateityje užsimanys, tai pirksime. Geria ir puodelio.
  3. Čiulptuko faktiškai nereikėjo apie pusę metų. Dabar šiek tiek padeda užmigti, nes natūraliai sumažėjo žindymo laikas dėl papildomo maisto .
  4. Vystymo speciali rankine. Naudojam tokią visai paprastą, kurioje viską pavyjstą gražiai susidėti.
  5. Drėgnos servetėlės naudojamos keičiant sauskelnės. Vietoj jų naudojam storas servetėles suvilgytas su vandenuku. Aišku, kai jau mažiukas padaro rimtesnį reikalą kišam po kranu.
  6. Daug rubelių pirmaisiais mėnesiais. Daugiau jų reikia nuo 6 mėn.
  7. Maži batukai. Kojinyčių manau pakanka iki vienerių metukų, arba iki tol kol nebando vaikščioti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: