Ice Ice Baby: ieškau skaniausių Vilniaus ledų

Nuotrauka iš www.luovo.it

Paskutinėm dienom visi mano pokalbiai – su draugėmis prie kavos, su vaikais pakeliui nuo kalno, su vyru susivyniojus į pažastį, su virėjais užbėgus trumpam iš gatvės, su pardavėjomis, kurios neturi kitų pirkėjų, pasisuka į tą pačią pusę – kur Vilniuje skaniausi ledai?

Taip klausimą formulavau prieš savaitę, kol dar turėjau daugiau vilties. Dabar klausiu, ar yra kur nors neblogų ledų. Gyvenimas prie to privedė: užeinu į visai mėgiamą AJ šokoladą, stovi ledų vitrina. Aprašinėta apklijuota – naminiai ledai, home made ice cream, viliokis ir rinkis. Ne šešis kartus ir susiviliota, avietiniai ir mėlyniniai net atskiros kelionės būna verti. Bet dabar aš noriu pasigilinti. Tarp šokoladinių ir braškinių – žaliojo obuolio skonio. Ir indų ploviklio spalvos. Kalbinu pardavėją – tai koncentratą skonio pilate? Taip taip, entuziastingai ji man pritaria, patys Trakuose darome, iš pieno miltelių, iš grietinėlės, iš koncentrato. Naminiai – iš miltelių?? Tu ką, tikiesi, kad dar kas nors daro ledus iš pieno? – nurašo mane į naivias draugė. Hm. Tikriausiai vis tik tikiuosi.

Jei reikia parsivežti namo, renkuosi iš Ozo, sako ta, kuri moka save lepinti ir neturi vaikų. Ta, kuri mačiusi nemažai pasaulio ir turi vyrą kulinarą, sako cha, jie ten skanūs tik todėl, kad yra visiška chemija! Ane? O man irgi patiko. Net gal labiausiai iš visų vilnietiškųjų kol kas. Tik kad ledų aš noriu pasilepinimui, išėjimui į žmones, o jie – tik prekybos centre.  Nors, dabar galvoju, o gal vis tik kol kas skaniausi yra InVino pistacijų? Kurių paskutinį kartą su vaikais ant dviračių taip ir negavom, nes nebebuvo? Užtat sutikom draugę su vėjaraupiniais vaikais, turėjom vėliau temą diskusijoms.

O Soprano? Citrininius jie šį sezoną padarė geltonus vietoj baltų, labai išraiškingi liežuviai po porcijos lieka. O Valentino? Nebepamenu, kodėl aš juos nurašiau, bet jau keletą metų nesirenku. Chocolate Naive, sako, šiemet dar nepasiruošę. Pasidaryti namie variantą žinau, naudoju. Dabar norėčiau krypties į geras vietas.

Komentarų: 4

  1. LinaLina · ·

    Dar dvi vietos visai iš galvos išgaravo – Dionė ir Džiugo kavinės. Kas iš principo yra tas pats, nes ledai abiejose vietose vienodi, daryti Klaipėdoje. Dionė yra vietoj kadaise lankyto Pingvino, ant Pilies ir Mykolo gatvių kampo. Ten pasirinkimas – gal 16 rūšių, vienas staliukas lauke ir nemažai viduj. Porcija maždaug dvigubai didesnė, nei man norėtųsi, ir ją suvalgius, burnoj lieka riebalo jausmas. Braškių skonio primena dantų pastą, bananų – irgi. Bet su klevų sirupu ir riešutais, su mėlynių uogiene, su Džiugo sūriu ir spanguolių uogiene – valgomi.

  2. Kol kas vienareikšmiškai Oze juodojo šokolado ledai patys skaniausi itališkoj kavinukėj I aukšte. Dar neblogi Take Way Panoramoje ;)!

  3. LinaLina · ·

    O, ir Chocolate Naive paskelbė žemėlapį, kur vasaros proga bus natūralių ledų http://chocolatenaive.com/ice-cream/

  4. Kvieciame uzsukti i DIONE ledaine Pilies g. 16, Vilniuje. Ledu ir pieno kokteiliu net 24 rusys! Ledai pagaminti is naturalaus pieno ir sviezios grietineles, be sintetiniu priedu, be dirbtiniu dazikliu, be saldikliu. Be to, kvepia vietoje kepami naminiai vafliai. Kaip daugelis megsta sakyti: susitikime ten kur didziausios porcijos ledu!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: