Odė botams

Ar nagų laką derinti prie botų, ar botus prie nagų lako?

Ar nagų laką derinti prie botų, ar botus prie nagų lako?

Ką tik parėjau iš lauko ir negaliu nepasidalinti tuom, ką jau seniai atradau, bet šiandien dar kartą pasitvirtinau: botai – geriausi mamytės draugai.

Tikriausiai gerbiamas Juozas Statkevičius mano, kad botai taip pat bjauroja moterį kaip ir UGG‘sai, bet būtent be šių dviejų mados (ir praktiškumo) tendencijų jau sunkiai įsivaizduoju išgyvenimą lietuviškame klimate.
Pirmuosius botus – rožinius su taškeliais – parsivežiau ankstyvoj jaunystėj iš Danijos, pirkau už 20 Lt ir avėjau dėl grožio, nes labai greit jie prakiuro ir ėmė leisti vandenį.
Na o dabar, kai praktiškumas susilygino su grožio poreikiu, nepagailėjau daugiau litų ir įsigijau botus, kurie man tapo svarbesni nei visa kita avalynė. Bent jau akstyvosios mamystės periodu tai tikrai.

Vieną porą turėti būtina. Bet norisi ir daugiau...

Vieną porą turėti būtina. Bet norisi ir daugiau…

Mano asmeninis atradimas – švediški Tretorn guminukai suaugusiems ir vaikams. Begirdama būsiu labai struktūrizuota:
1. Tai vieninteliai man žinomi botai su kailiu, jie netraukia šalčio ir drėgmės, todėl juos aviu ir prie -5 ir prie +5.  (gamintojai žada, kad atlaikys ir -15)
2. Kai laukiausi, šie botai man tarnavo visą žiemą, nes pačios žinote, ką reiškia pasilenkti iki bato su dideliu pilvu… O čia tik šmurkšt koją į vidų… Tik šmaukšt atgal…
3. Kai susilaukiau, jie vis dar nuostabiai tarnavo kasdieniuose pasivaikščiojimuose su vežimėliu. Ir iš tiesų – nebeliko blogo oro. Liko tik pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne.
4. Jie yra labai patogūs ir koja nepavargsta ilgą laiką. Ko negalėčiau pasakyti apie keletą kitų turėtų guminių.
5. Jų gamyba atitinka mano gyvenimo filosofiją – botai maksimaliai ekologiški, iš natūralios gumos, o ne iš nuodingų pakaitalų, gaminami rankomis. (Pasirodo, kai gaminami su cheminėmis medžiagomis, tuomet traukia šaltį)

pasipuošėm... botais(foto iš "Mamos žurnalas")

pasipuošėm… botais
(foto iš “Mamos žurnalas“)

6. Tretorn’iukus nešioja ir mano trimetis – tikrai ramu, kad koja bus sausa ir šilta.
7. Man patinka jų spalvos ir dizainas.
 
Bepeikdama irgi būsiu struktūrizuota:
1. Kailiniai Tretorn’ai iš pradžių, kol nesusiguli kailis, “valgo“ pėdkelnes arba kelnes. Visiškai reali galimybė, kad staiga liksite nuogu užpakaliu. Man tekdavo nuolat timpčioti kelnes į viršų.
2. Savo patogumu botai taip užvaldė mano garderobą, kad noriu su jais eiti ir į svečius, ir į teatrą, ir į restoraną.
Tai tiek apie botus šią šlapią, bet nuostabią  pavasario dieną…

Komentarų: 9

 1. Mano mazajam du menesiai ir vakar vaikstinedama po Vingio parka svelniai prakeikiau savo daliuosius italiskus batus – kas man is ju, Kai jausmas tarsi braidytum po Baltijos jura (visi zinome, kad tokiu metu laiku ji ne per silciausia). Taigi Aciu uz labai laiku pasirodziusi irasa, nes jau buvau sau prisiekusi, kad pirmasis pirkinys grizus is parko bus botai 🙂

 2. š tiesų, botai praktiška ir naudinga avalynė 🙂

 3. Domata, džiaugiuosi, jei laiku pataikiau. Tikiuosi, jau pavyko išsirinkti ir šiltus, ir gražius, ir patogius guminukus. Jie tikrai pravers ne vienerius metus.
  Taip, Evelina, mamos gyvenimą jie tikrai palengvina 🙂

 4. vaida milne-tyte · ·

  Oi botai ir man patys geriausi draugai nuolat šlampančiame Londone – čia juos nešioja visi, visaip ir visada – mamos, tėčiai ir vaikai – ir į parką, ir į darbą! Paulos darželyje net privalu palikti botų porą, kad nuolat būtų galimybė po šlapią sodą lakstyt. Aš esu didelė ir ištikima britiškų Hunterių gerbėja: http://www.hunter-boot.com/ Jie nepigūs, bet vienos poros suaugusiam užtenka turbūt visam gyvenimui… Tačiau jie tokie smagūs, kad vis kyla pagunda kitą spalvą ar stilių išsirinkt (labai noriu trumpų dabar!).
  BET jie neturi pašiltinimo, kai šitie Tretorn, todėl kai išsivedžiau Paulą ir jos Hunterius ant sniego žiemą pasivaikščiot (čia visi vaikus botais žiemą auna, nes kitokios žieminės avalynės nelabai ir yra…), visas parkas išgirdo kaip jos kojytėms ŠAAAAAALTA. Taigi teko sukt atgal namo uodegas prabukus – per šalta su guminiais ant sniego! Paskui pirkau tokius avies kailio įklotėlius, bet kol jie atkeliavo, sniegas ištirpo, tai nežinau, ar gerai jie veikia. Šiaip ar taip, matau, sprendimas jau yra – kitą rudenį/žiemą išbandysim šituos gražuolius Tretorn.
  O dėl stiliaus ir mados – guminiai netgi labai stilingi, kai laiku ir vietoj. Kaip gražu lietingą vasarą gėlėta suknele ir guminiais pasipuošus po parką vežimėlį stumdyt..

 5. Hunterius ir aš mylėjau. Ir vis dar myliu vasaros lietuje prie tos gėlėtos suknelės… Bet turiu pripažinti, kad ilgoms distancijoms su vežimu toli gražu nėra jie tokie pat patogūs kaip švediški pusbroliai…
  O štai dar kokių žavių guminių fashionistoms sukūrė Vivienne Westwood su Melissa: http://sflittlefashionista.blogspot.com/2010/10/vivienne-westwood-x-melissa-bow-tie.html
  ir
  http://www.viviennewestwood.co.uk/shop/womens-accessories/shoes/aqua-cowboy-ankle-boots-13717/

 6. Greta, o kur perkate vaikiškus Tretorn botus su kailiu?

 7. Vaida, vaikiškus su kailiu teks atsisiųsti – Lietuvoje jais neprekiauja… http://lt.tretorn.com/tretorn/Children

 8. Greta, o kaip su dydžiais? Ar jie nėra padidinti/pamažinti? Aš amazon.com kažkada mačiau už gerą kainą, tik va dėl dydžių nelabai man aišku…

 9. Gal, sakyčiau, šiek tiek padidinti…bet nežymiai… 25 dydis dar lenda į 24 batą…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: