Vakarinė dokumentika, arba kur miega pasaulio vaikai

Dokumentika dabar yra mano žanras Nr.1. Grožinių reikalų lentyną, matyt, yra visai užpildžiusios Drąsioji Pupulė, Kakė Makė ir ragana ant šluotos. Vienintelis filmas, kurį pažiūrėjau šiame Kino pavasaryje – ir tas apie Šiaurės Korėjos konclageryje gimusį žmogų, kuris nutarė bėgti prisiklausęs naujo bendradarbio kalbų apie ant grilio kepamą mėsą. Tiesa, buvom išsirengę ir į dar vieną seansą, bet neatlaikėm net trečdalio, tai, tikriausiai, nesiskaito.

Mano mergelės mielai varto Beatos knygas ir jas skaito kaip tikriausias istorijas, basų vaikų nuotraukos pievose greitai pasiūlo kokį scenarijų. Kartais rimtais veidais skaitom vadinamuosius moteriškus žurnalus, jie kelia juodai juokingus (ir ak, kokius gilius) klausimus apie labai vienodai nufotografuotas damas, besidžiaugiančias skirtingais sijonais, kremais ar šluotom. Kelionėse jos skaito ir žemėlapius, ir ten ne tik kryptį randa. Įtariu, ar perduosiu vaikams savo paauglystės ligą skaityti instrukcijas, etiketes, katalogus, čekius, iškarpas ir bet ką, kas turi raidžių, ypač svečiuose. Nors tikriausiai charakteris neužkrečiamas?

Mintys gal blusos, nušoka gerokai toliau nei yra dydžio. Turėjau laiko, brauzinau, radau, ant vaikų dar neišbandžiau. Bet gi viskas, kas iPade, yra labai patrauklu? Fotografo J. Mollisono Where Children Sleep yra fotografijų albumas: vienas vaikas, vienas jo miegamasis. Ir trumpas aprašas. Skirtingos kultūros, pasaulio įvairovė, socialinė nelygybė, skurdas, neviltis, viltis – galima nagrinėti ir šiuos aspektus, bet pradžiai aš tiesiog pavartysiu ir atsijungsiu nuo sniego balandį.

Keturmetė Kaya iš Tokijo nešioja šinjonus ir mamos siūtas suknias.

 

Į jos miegamąjį mėgsta užsukti draugai pasimatuoti jos drabužių.

 

Keturiolikmetė Rhiannon gyvena Darvelio Škotijoje pankų bendruomenėje. Tokią pačią skiauterę kaip ir jos tėvai ji turi nuo šešerių.

 

Be gitaros, ji groja būgnais ir dainuoja.

 

Aleksas iš Rio de Žaneiro uosto klijus ir kartais susitinka su savo šeima gauti pavalgyti.

 

Jis ne visada miega ten pat. Kartais randa laisvą sofą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: