Vaikystė baigėsi? Tegyvuoja vaikystė!

IMG_4219Ech, aš esu nostalgijos karalienė. Visko pasiilgstu, bet kokie praeities aidai man maloniai graudena širdį ir spaudžia ašarą. Vienas gražiausių motinystės aspektų man yra tas, kad gali vėl išgyventi vaikystę! Gal ne visai taip, kaip pirmąkart, nes tos energijos ir smalsumo jau niekaip nesusigrąžinsim, bet neišvengiamai gyvenam savo vaiko patyrimais, vėl skaitom pasakas, vėl žaidžiam ir šukuojam lėlėm plaukus.

IMG_4200IMG_4204IMG_4208

Nostalgijos pagauta, aš nupūčiau dulkes nuo seno, bet puikiai veikiančio savo vyro patefono, priprašiau tėčio, kad iš Lietuvos atvežtų mano senas plokšteles (bene vienintelis mano vaikystės palikimas) ir dabar, kada panorėjus, galiu panirti į nerūpestingus, spalvotus ir šiltus laikus, kai augau Panevėžyje, kur taip pat turėjau patefoną. Nieko nėr romantiškiau už traškančią adatą ant plokštelės ir man beveik gaila, kad mano iPadinis vakas jau turbūt nesupras, kaip tai ypatinga. Supranta ar ne, mielai ji klausosi mano vaikystės pasakų ir jau niūniuoja Raudonkepuraitės zuikių melodiją. O kur dar smagusis Karlsonas, juokingi Trys Paršiukai, šiurpokos Lietuvių Liaudies Pasakos ir dar daug daug kitų, kurias, taip džiaugiuosi, mano šeima išsaugojo. Žinoma, yra ir šiandien šaunių kompatktinių plokštelių – jau su naujom pasakom ir istorijom. Bet man kažkaip ne taip… Kaip nuostabiai ir profesionaliai aktorių įskaityta ir įdainuota anuomet buvo, kiekvienas veikėjas savo balsą turėjo, kiekvienas garselis žadindavo vaizduotę. Todėl dabar jau grįžę iš darželio jungiam ne televizorių, o tarškantį patefoną, ir keliaujam – aš – atgal į vaikystę, o Paula, tikiuosi, kaip ir aš anuomet – į paslaptingą stebuklų pasaulį. O jūs, jeigu patefono neturite, spauskite čia.

IMG_4227

Namams ir patefonui nutilus, prieš miegą, nostalgiją mamai žaidina vaikystėje skaitytos knygos… Mano Paula taip pat pamilo Meškiuką Rudnosiuką, Zuikį Puikį ir Grybų Karą (kuriuos rimuotai labai smagu skaityti, jau beveik mokam mintinai abi), o Panama Labai Graži šiuo metu yra pati pati mėgstamiausia. Laukiu nesulaukiu, kada ji pribręs Danukui Dunduliukui. Labai apsidžiaugiau knygyne Lietuvoje pamačiusi, kad visos mano vaiksytės knygelės yra perleistos ir todėl lengvai prieinamos šiandieninėms atžaloms.

Taip taip, svarbu ir naujus skaitinius pavartyti bei šiuolaikinius rašytojus įvertinti – jokiu būdu neteigiu, kad sena – gerai, o nauja – blogai. Tačiau senosios knygos man yra toks nekaltas gerų emocijų šaltinis, o ir Paula jaučia, kaip iš širdies ir su meile aš tas iki skausmo žinomas pasakas seku. Iš kartos – į kartą, būtų gražu, jei ir ji savo vaikams Vytę Nemunėlį skaitytų.

O kai televizorius visgi laimi kovą ir yra įjungiamas, ir čia aš randu progą prisiminti save mažą. O taip – Senoji Animacija! Net ir Londone ji mums pasiekiama, mat Rusijos Kino Fondas atnaujino senuosius multfilmus ir išleido juos DVD formatu keliomis kalbomis – lietuvių taip pat. Galite tik įsivaizduoti, kiek laimės apturėjau, parduotuvėje aptikusi Kūlverstuką ir Krokodilą Geną, Čipoliną, Buratino Nuotykius, Coliukę, Papūgą KiešąIMG_4210Ėmiau krykštauti, lyg geriausius vaikystės draugus sutikus, o Paula tik pakraipė galvąkas čia, mamyte? Čia patys geriausi filmukai pasaulyje, dabar žiūrėsim! – atsakiau ir sušlaviau visus, kokių buvo. Sovietų Sąjungos nuoskaudas atidėjus i šoną, man tai tikrai patys gražiausiai animaciniai filmai. Su geru humoru jausmu, ne per daug nuvaikinti iki Teletabių lygio, su ilgom painiom  istorijom ir , svarbiausia, daug teksto! Mat aš matau ir edukacinę naudą šių DVD, noriu, kad mano internacionali atžala kalbėtų ir lietuviškai, o ji ir pati dažniau prašo Verstuko (iki Kūl dar nepriaugta) , nei Peppa Pig. O tada, žiū, ir mama jau rangosi ant sofos, kažkodėl ašarą braukdama, kai Gena apie gimtadienį dainuoja…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: