Kaip aš ruošiuosi gimdyti namuose

squat logo squat journalĮkvepiu, iškvepiu, bandau sudėlioti mintis ir susikaupti temai, kuria Lietuvoje šiuo metu tiek diskutuojama. Kur ten diskuotojama, vykdomos nesuvokiamo bukumo kratos, cenzūruojamas menas, iš valstybės girdimas tik šaltas biurokratinis NE ir išvis, sunku susivokti, kas toje mūsų šalyje darosi. Raganų medžioklė. Sako, gimdymas namuose – grįžimas į viduramžius? Tai, kas vyksta šiuo metu ir yra ėjimas į praeitį. Aš tai priimu labai jautriai ir asmeniškai: gal dėl to, kad pati šiuo metu nešioju kūdikį ir ruošiuosi gimdymui namuose. Vietoj emocingų piketų ir piktų pareiškimų, kurie pirmiausia šmėstelėjo mintyse, paskaičius lietuvišką spaudą, nusprendžiau tiesiog ramiai papasakoti, kaip gali būti kitaip. Tikiuosi, kad atviras kalbėjimas pamažu pralauš ledus, nugalės nesamus baubus ir pramuš kietas sustabarėjusias galvas.

Jau esu rašiusi apie gimdymą namuose su doula. O dabar vėl, nenumaldomai artėjant birželiui, tykiai ir jaukiai ruošiuosi gimdymui namuose. Oi, sudėkit ginklus ir slėpkit kratos orderius – ne Lietuvoje gyvenu ir lietuviškos tvarkos nesilaikau. O gal vistiek mane baus, mat lietuvišką pasą turiu?? Gal sulauksiu policijos iš Lietuvos už agitaciją ir raganavimą? Būtų labai įdomu. Na, bet kol niekas į duris nesibeldžia, rašau kuo gyvenu čia, – norisi sakyti – laisvėje. Šiame kontekste tikrai jaučiuosi gyvenanti už geležinių sienų, kur žolė žalesnė ir oras gaivesnis. Čia niekas manęs nedrausmina ir nežemina kaip mamos, gimdyvės ir žmogaus, niekas nesako, kad jie žino geriau (nors gal kartais ir žino), man suteikiama visa pagalba ir informacija, siūloma pačiai priimti sprendimus, susijusius su mano vaikelio atėjimu į šį pasaulį. Nes, pasikartosiu, nėštumas nėra liga, o gimdymas nėra, ar bent neturėtų būti, medicininė procedūra. Kiekviena moteris Anglijoje turi teisę gimdyti namuose, jei ji yra sveika ir jos nėštumas nėra komplikuotas. Taip šioje šalyje gimdo apie 2,4 % moterų. Gimdymą namuose reikia planuoti iš anksto apie tai pranešant savo gydytojui ir akušerei.  Jie užregistruoja gimdyvę kaip gimdysiančią namuose ir pas ją atsiunčiami ligoninės darbuotojai apžiūrėti, ar namai tinkami vaikelio atėjimui (turi būti švaru ir šilta).

(c) Wellcome Library; Supplied by The Public Catalogue FoundationŠtai kaip paprastai apie gimdymą namuose informuoja Anglijos Nacionalinė Sveikatos Apsaugos institucija (NHS), vertimas mano:

“Sveikos gimdyvės gali rinktis gimdymą namuose. Čia su Jumis bus ir gimdyti Jums padės akušerė (midwife). Jei gimdymo metu Jums prireiks medikų pagalbos, akušerė suorganizuos Jūsų perkėlimą į ligoninę.

Gimdymo namuose privalumai:

 • Buvimas pažįstamoje aplinkoje, kur Jūs galbūt jausitės labiau atsipalaidavusi ir gimdymas eisis lengviau
 • Jums nereikės pertraukti gimdymo eigos ir keliauti į ligoninę
 • Jums nereikės palikti savo vyresnių vaikų, jei jų turite
 • Jums nereikės atsiskirti nuo savo partnerio po gimdymo
 • Jūs turite daugiau šansų gimdyti su pažįstama akušere, prižiūrėjusia Jus nėštumo laikotarpiu

Dalykai, kuriuos verta apsvarstyti, prieš renkantis gimdymą namuose:

 • Jūs galite būti perkelta į ligoninę, jei kiltų komplikacijų
 • Epidūrinė nejautra namuose negalima
 • Jūsų daktaras ar akušerė gali Jums rekomenduoti gimdyti ligoninėje; pavyzdžiui jei laukiatės dvynių arba vaikelis yra netinkamoje padėtyje (sėdmeninė pirmeiga) – Jums bus paaiškinta, kodėl ligoninėje gimdyti gali būti saugiau”.

Ir viskas, be jokių baisybių ir dramų, viskas yra oficialu ir legalu. Ir surašyta čia ne “kaprizingų isteriškų mamyčių išsipūtusiais pilvais, kurioms gimdyti namuose tiesiog fainiau” (kaip paspalvinti mėgsta kai kurie Lietuvos žurnalistai), o itin pažengusios ir išsivysčiusios šalies medicinos specialistų, remiantis ilgamete gimdymo namuose patirtimi bei daugybe atliktų tyrimų: gimdyti namuose su specialistų priežiūra nėra mažiau saugu, nei gimdyti ligoninėje, o valstybei tai kainuoja netgi mažiau, mat gimdyvei nereikia palatos. Komplikacijos gimdant namuose taip pat  nėra dažnesnės, o joms kilus, gidmyvę bet kuriuo atveju reikia kažkur perkelti (pavyzdžiui iš gimdymo palatos į operacinę). Aš asmeniškai manau, kad tokia šalis kaip Anglija, kartais net per daug perspaudžianti dėl health and safety, tikrai neleistų gimdyti namuose, jei tai būtų nesaugu. Suprantu, kad Lietuvoje šiuo metu visiškai saugaus ir legalaus būdo gimdyti namuose nėra, tačiau priežaščių nežengti šio visai nedidelio žingsnio link gimdymo namuose įteisinimo, taip pat nėra. Tik daug kalbų.

0978055338115_500X500O dabar šiek tiek dvasingiau. Gimdysiu namuose, mat esu sveika ir nėštumas einasi puikiai (tikiuosi, taip ir toliau). Noriu, kad mano sūnus gyvenimą pradėtų ten, kur viskas mūsų, kur jauku ir šilta, kur, tikiuosi, jis vėliau žengs pirmuosius žingsnius. Labiausiai aš noriu gimdymo metu būti padėties šeimininke, o savo namuose tą pasiekti lengviausia. Noriu valgau, noriu miegu, noriu atsidarau visus langus arba užsidarau sau viena kambary. Gimdant instinktai labai svarbu, o jų klausytis savo aplinkoje daug lengviau. Jeigu ir teks važiuoti į ligoninę (kuri yra už 5 min kelio), tebūnie, niekas ten manęs nebars, ko čia prisidirbau su tais gimdymais namie, o dabar atšliaužiu į ligoninę. Žinau, kad man ten suteiks visą reikalingą pagalbą be jokių pamokančių tonų. Jiems tai visiškai įprasta. Jaučiuosi viskam pasiruošusi ir labai džiaugiuosi savo akušerės bei vyro palaikymu. Su mumis taip pat bus ir doula, taip kad priežiūros gimdymo metu man tikrai netrūks. Dar nežinia, kur tą dieną bus Paula, žiūrėsim, kaip viskas eisis. Gal ji griš iš darželio ir jau turės brolį?? Beje, aš bet kada galiu pakeisti savo nuomuonę ir keliauti gimdyti į ligoninę ar natūralaus gimdymo centrą – niekas durų man neužtrenks, nes, kartoju (kadangi kartoti reikia dar ir dar) – čia renkasi gimdyvės.

O ruošiuosi aš štai kaip:

Skaitymai. Skaitau nuostabią įkvepiančią žymiausios pasaulio akušerės Inos May Gaskin knygą, kurią rekomenduoju paskaityti visoms būsimoms mamoms. Ši kyga nėra apie gimdymą namuose, bet apie natūralų gimdymą bei moters galią. Skaitau ir noriu gimdyti jau dabar.

Gimdymas namuose. Ruošimosi čia nėra daug, bet reikia turėti švarių rankšluoščių, paklodžių, gerai patiesti jogos kilimėlių šen bei ten. Spintelės mano lūš nuo avižinių/riešutinių batonėlių, šokolado bei aviečių uogienės! Būten šie dalykai man teikė stiprybės pirmojo gimdymo metu. Taip pat labai norėčiau gimdyti vandenyje, tad reikia susiorganizuoti baseinaitį, kurį čia galima nusipirkti arba išsinuomuoti. Vanduo man Paulos gimdymo metu buvo nuostabus nuskausmintojas ir tikra ramybės bei tyrumo oazė, planuoju iš to baseino nelipt!

Klausymai. Įsigijau tokį CD, kuris moko užsiimti hipnoterapija gimdymo metu. Nežinau, ar man pavyks ir tuo pasinaudosiu, bet dabar labai malonu valandai per dieną nugrimsti į malonią pusiaumieginę būseną – o kad taip sąrėmių metu!

Jeigu mūsų blogo neuždarys už gimdymo namuose agitaciją (ko tikrai nesistengiu daryti, nes kol kas yra kaip yra), parašysiu, apie šią patirtį jau po gimdymo. Laukiu.

Komentarų: 32

 1. Plojam atsistoję, šaunuolė:)

 2. Anonimas · ·

  Šaunuolė! Linkiu sekmės :)))

 3. Labai man patinka!

 4. super, lengvo ir malonaus gimdymo 😉

 5. Nuostabus straipsnis, tik turiu mazyti komentara del tu riesutu ir uogieniu. turiu smagia patirti, laukdamasi antros dukrytes visko prisiruosiau kaip pirma karta, bet…… norejosi visai kitu dalyku ir kardinaliai priesingi dalykeliai ramino ir guode ta nuostabia diena. Todel siulyciau pasilikti vietoos spntelese visai netiketiems dalykams. pvz. raugintiems agurkams ar cipsams :))))
  Sekmes

 6. pavydumelis 🙂 ta ramybe ir valstybes tikejimas bei pasitikejimas zmogumi igalina.

 7. Tikrai pavydu del to, kad ten turi teise rinktis…. Jauciuosi kaip ne Lietuvoje, o pvz Baltarusijoje. Jau per 20 metu buvome priprate prie zodzio, tikejimo laisves ir kitu laisviu. Dabar tarsi koks suolis atgalios. Ne einame i prieki, o degraduojame 😦 Aciu uz pasidalinima patirtimi svetur. Bent pasvajoti galesiu apie tai, kaip butu faina, jei pas mus norincios gimdyti namie turetu visa tai, juk del to neturetu ateiti daryti kratos……

 8. Puikią knygą skaitote!

 9. Gaila, bet nepalaikau · ·

  Kaip ten sako nesciosios del gimdymo namuos – MANO teise, o miela nescioji kur tavo pareiga? Galiu pasakyt tik tiek, kad mano akimis ziurint pasaulis tikrai kraustosi is proto. Aukos turi irodinet, kad aukos, visi turi kalna teisiu, bet pareigas pamirsta. Jei as teisingai suvokiu motinyste, tai pirmiausia joje atsiranda ne kazkokios mamos teises, bet mamos PAREIGOS – o mano manymu, tai yra padaryti VISKA, kad tavo vaikas butu kuo saugesnis.
  Visos pasisakancios uz gimdyma namuose, noriu paklaust, per kiek laiko moteris gali gimdydama nukraujuot (ir nereikia cia pasakojimu apie salia esancias ligonines, greitasias ir t.t.)? Per kiek laiko vaikutis gali uzdusti, jei veikla sutrinka (ar gimdancios namuose stebuklingai yra nuo to apdraustos?) Trecia per kiek laiko pasirengiama CP? Gimdancios namuose nera apsaugotos nei nuo komplikaciju, nei nuo lengvo gimdymo, kaip ir gimdancios ligonineje (beja, pati gimdziau ten, niekam nieko papildomai nemokejau, pagimdziau per 8 val. be epiduro, gydytoja gimdymo metu skatino, ramino, akusere visa laika vaiksciojo, patikrindavo, o saremiu metu su vyru kuo puikiausiai leidom laika dviese, niekas netrukde, ka norejom, ta galejom daryt ir tai Antakalnio klinikos, nieko stebuklingo).
  Man atrodo, kad jei jau nutari turet VAIKA, pirmiausia turi suvok, kad nuo to momento, kai jis atsiras TAVO kune, niekada nebebus pirmiausia TAVO teises, pirmiausia (bent jau pas mylincia mama) bus TAVO PAREIGOS tam vaikui. O apie kokias pareigas gali kalbet busimos mamos, jei dvie dienos ligoninej joms yra nepakeliamos? Gal dar nesubrendet vaikams?

 10. Gaila, bet nepalaikau · ·

  Tiesa, o kodel nera moteru, kurios gimde namuose, bet gavosi komplikacijos straipsniu? Kodel internetas luzta nuo komplikaciju ivykusiu ligoninese, nuo mirciu, bet apie tai kai pagimdo namie ir vaikas mirsta, mama mirsta – nieko? Ar cia bandoma itikinti, kad ligonine blogis – namai – rojus?
  Kodel nutylima, kad tas ikiteisminis tyrimas ne siaip sau pradetas, o yra mire kudikiai, kurie butu (turbut) isgyvene jei butu gime ligoninej? Kodel apie tai nera ikvepianciu straipsniu, pvz.: Malonumas gimdyt ir laidot vaika namuose? Ziauru? Bet link to einat!

 11. Ina May Gaskin “Guide to Childbirth“ – gal ši knyga yra kur nors internete patalpinta pdf’e?

 12. Už straipsnį ačiū 🙂
  O gerbiamam “Gaila, bet nepalaikau 2013-02-26 – 10:17 am“ – ką norėtumėt išgirsti? Esu viena tokių moterų – ne, sveikata man nebuvo sutrikdyta, na, ne daugiau, nei tai padaro Cezario operaciją, kurią man, gimdymo veiklai sustojus (namuose) atliko nuvykus į ligoninę. Ir, beje, joks čia ne kriminalas, ar panašiai. Tiesiog – taip būna. Beje, yra toks puikus dokumentinis filmukas “Business of being born“ – visiems labai rekomenduoju, kur užfiksuota analogiška situacija: namuose gimdymą planavusiai moteriai dėl skersinės kūdikio padėties tenka vykti į ligoninę, patirti operaciją, aišku, ir savotišką nusivylimą… bet ragana jos nieks neapšaukia, anei žudike 🙂
  Be to, jei domina gimdyvių sveikatos sutrikdymai, galit pasiskaityti apie tai, kaip tai “padaroma“ ligoninėse – plyšimai, nereikalingi karpymai, skatinimai, kai iki lubų šokinėji dėl privaryto oksitocino (asmeninė patirtis), stafilokokai ir kita fauna ir flora, užgrūdinta kovoje su ligoninės dezinfkcinėm medžiagom, psichologinis diksomfortas, kurį, tarkim, patiri, kai tau atneša ne tavo kūdikį… A, bet jei tai atsitiko ligoninėj – tiesiog galim sakyt “pasitaiko“? Nors namuose nieks nebūtų dezinfekciniu skysčiu nudeinęs kūdikių, kaip tai atsitiko Šiaulių ligoninėj, nes tokių nesąmonių niekam net į galvą neateitų daryt…

 13. Anonimas · ·

  Palaikau “gaila, bet nepalaikau“ , taikliai parasyta.

 14. Ir iš tiesų įdomu, kodėl nėra moterų, kurios gimdė namuose, bet gavosi komplikacijos straipsnių? Juk niekas nedraudžia dalytis neigiamom namų gimdymo patirtim, bet kažkodėl nėra tokiųs. Lietuvą apšviečia ir visas baisias prognozes, visas “įkvepiančias“ , bet nepatirtas naminių gimdymų patirtis surašo visažiniai komentatoriai, profesionalai ir įvairūs niektauzos.
  Sklandaus ir gero gimdymo Autorei:)

 15. Anonimas · ·

  Pagarba, aciu uz staripsni!

 16. Siaip jau · ·

  Vejai…labiausiai paiko apie batonelius 🙂 turbut gimdancios namuose gimdo labai svariai 🙂 tvarkingai, speju pas jas net placentos nera, suyra turbut pakeliui 🙂 Gimdymas fiziologinis procesas, prasiveria kaklelis, stenejimo budu isstumiamas vaikas, to proceso metu moterys ir apsislapina ir apsikakoja ir apsivemia, kraujo buna pakankamai nedaug, vaikelis gimdsta, nuvalai, numaudai ir vaziuoji namo – kuriu velniu ta procesa savo namuos atlikinet?

 17. Gabrilea Mantique · ·

  Manau, didžiausia kilusi problema del gimdymo namuose, kad juos vykdė neturinčio leidimo pribuvėjos ir dar nelegaliai. Lygiai taip kaip, kad mirę vaikai ir gimdyvių pogimdyminės komplikacijos- bet greičiausiai jie čia ne esmė, nes visi šoko už moterų teises ir jų galimybes. Aš pritariu, kad tokia teisė yra. Ir tikrai tikiu, kad skandalas kilo labiau dėl to, kad buvo atlikta krata namuose. Tačiau tai ir buvo atlikta nesiimant žygių prieš pati gimdymą namuose, o prieš nelegalią veiklą, kurios metu nukentėjo žmonės, kurie net teisės pradėti gyventi neturėjo. Tos moterys pasitikejo aklai zmonemis. Ir nieks nekaltina rezisieres ir del jos filmo. Tiesiog, jos filmas is esmes yra ikaltis to ka dare tos moterys.

  Nepainiokim skirtingų dalykų. Laisvės pasirinkimo ir įstatymų pažeidimo.

  Aš jauna ir greičiausiai gimdymas dar nusimato toli, tačiau žinodama rizikos faktorių gimdymo metu savo giminėje – rinksiuosi ligonine. Man gimdymas neatrodo malonumas, ir reikia stengtis, kad ne tik, kad vaikas išgyventų, bet ir motinai nekiltų komplikacijų. Yra manau pilna istorijų apie tobulus gimdymus namuose ir tobulus gimdymus ligoninėse, tačiau namuose man atrodo rizika didesnė, nes tu turi vieną kompetentingą asmenį, na gerai – du. O ligoninėje, kur pritariu kartais įvyksta visko, turi komanda, kurios tikslas išgelbėti vaiką ir tave.

  Nesu prieš gimdymą patį namuose, čia iš tiesų žmogaus pasirinkimas. Tačiau tuo sprendimu tu prisiimi atsakomybę ne tik už savo gyvybę, tačiau ir už vaiko. Įvykus komplikacijoms ir žinant kokie kartais greitųjų greičiai man atrodo tai per didelė rizika. tuo labiau, kad moters kūnui gimdymas iš esmės yra savotiškas šokas.

  Taciau tikrai linkiu visko geriausio. Sveiko, lengvo ir greito gimdymo, o dar labiau linkiu sveikos atzalos, nes is esmes tai svarbiausia.

  Linkejimai, Gabrilea

 18. Palaikau autore, linkiu lengvo gimdymo, be nusivilimu, sveiko naujagimio, stiprybes, bei sveikatos. Aciu uz straupsni, jis ikvepiantis! Ir kaip tik tinka siu dienu temai Lietuvoje. Dar karta aciu! Sekmes!

 19. Monika · ·

  Ačiū už asmeninį pasidalinimą. Va ir čia, komentaruose, Jus jau pasiekia lietuviški pagasdinimai ir pagraudenimai komplikacijomis, mirtimis ir žaibišku nukraujavimu. Nu netiki žmonės, kad gali būti viskas gerai, nors tu ką. Ir nepasitiki visomis valdžiomis ir jų sprendimais, tik sava, nelabai raštinga… Gal ir gerai toks lojalumas… Bet linkiu atsilaikyti prieš visus baubus, tikėti savimi, savo vaiku ir gimdyti ramiai ir su meile.

 20. azafata · ·

  o pas mus ligoninese neleidzia nieko valgyt (kitur sako ir vandens negalima gert O_o) :(, gavau barti kai akuserei iejus nespejau kasnelio sokoladuko praryti, nors net saremiai dar nebuvo prasideje, ale jau gimdykloj sedejau…

 21. Sėkmės, lengvo virsmo 🙂

 22. aciu:) lengvo gimdymo ir sveiko zmogelio. stiprybes ir ramybes jums.

 23. Nelabai suprantu bukų runkelių kurie nemato nieko toliau savo blokinio daugiabučio sienų. Jeigu įsivaizduojate kad jūsų vaikams bus geriau gimti ligoninėse, su nuskausminamaisiais, gal ir po cezario ir nepasiruošus vaiko atėjimui – na sėkmės jums, niekas juk nedraudžia (nors mano nekuklia nuomone – turėtų).
  Bet kam tokiems kišti savo trigrašį ten kur nieko nesupranta?

 24. Ekspertė · ·

  Taip, gimdymas yra fiziologinis procesas, bet žmogus – ne mašina. Kūnas yra mašina. Kas yra prisirišę prie savo kūnų niekada to gimdymo namuose nesupras. Dažniausiai kas gimdo namuose? Ekologiškų pažiūrų laisvos visuomenės veikėjos, drąsios menininkės ir gamtos mylėtojos. Materialistiškai orientuotos moterys niekada nesupras dvasiškai orientuotų moterų. Jos per daug skirtingos, jų keliai gyvenime gal net nesusikerta… Bet valstybėje galimybės turėtų būti visiems duodamos gimdyti kur nori, nes juk nors ir būna socialinės mažumos valstybėje į jų poreikius yra atsižvelgiama? Tai ir į gimdyti namuose norinčių moterų poreikį turi būti atsižvelgta 🙂

 25. Mes su zmona gimdem vienuose Kauno gimdymo namuose, gimdymo procesas vyko ir tuo metu atvaziavao nauja gimdyve, kuri nenorejo lipti is masinos, isireze kojomis i duris (na taip pasakojos sugrizusios daktares), taigi atsisuku, operacineje like mes su zmona dviese, nei daktaru , nei seseliu, na ka varom sakau toliau.Kiek laiko ju nebuvo sunku pasakyt 5 ar daugiau minuciu, visi sugrizo patenkinti,, mamyte istrauke is masinos, prisimine mus, puole prie musu…Vaikas gime priduses…puole gaivinti….pavyko, vaikas liko gyvas…Bet kas man gali dabar pasakyti kad pridusimas gal ivyko del nestebejimo gimdyves, gal kazkas vyko netaip…Jei su vaiku butu blogai, tikrai si istorija butu davesta iki teismo…Gimdymo namai tai kombinatas…tai gal nesigincinam o jieskom to geriausio varijanto tiems kas gimdo, kad butu ir saugu. Paziurekim kaip sukurta sistema tose ligoninesesu kokiom nuotaikom atvykta moterys: kada duot i kisene gydytojui pries ar po, na suma issiaiskinama dazniausiai is pazistamu arba pati priziurinti gydytoja pareiskia kiek jai kiek valstybei, seseles dar vaisto aplink patrina praeinanciai nugara ir tiesia ranka , kad ir jai reikia kazka duot. Tai nera mano vaizduotes vaisius, tai vaizdai kuriuos maciau….Suprantu tuos tevus, kurie neteko vaiko namuose, bet kodel ir jie pasirinko gimdyti namuose, matyt izvelge trupumus musu valstybes gimdyklose…na o sudetingi atvejai pasitaiko tiek vienur tiek kitur…

 26. Gimdymams namuose priešinasi sistema. Kaip reikės išlaikyti didžiulius gimdymo namus, jei atsiras daugiau norinčių gimdyti namuose. Čia finansinis suinteresuotumas kalba, o ne rūpinimasisi kokiu tai saugumu. Pati gimdžiau abu vaikus ligoninėse ir koks tai rūpestis bei saugumas patyriau ant savo kailio. Kai naktį, patamsiais, praėjus 2 valandom po gimdymo, nežinomais koridoriais blaškaisi, bandydama surasti gyvą dvasią – labai jau saugiai jautiesi. Ir jei ne dievulis, kuris apsaugojo nuo nukraujavimo nežinau kaip būtų buvę. Ir kurios čia skiedžia apie atsakomybę, tai manau, kad tos moterys, kurios renkasi kur gimdyti, tos ir yra labiausiai atsakingos. Jos tą atsakomybę prisiima, o ne atiduoda miegančiam ligoninių personalui.

 27. Siaip jau · ·

  Idomu, kodel jei ligoninej mirsta vaikas/gimdyve – apraso visi dienrasciai, parodo begale laidu? Bet kad tai yra ivyke ir namuose – niekas ne snipst? Ir dar stebimasi koks cia tyrimas pradetas, nu mire keli tie vaikuciai, kas cia tokio. O su tais savo dvasingumais – dvasinkis tu kiek nori, bet jei vaikelis uzstringa nepades niekas. Ir siaip mane labai stebina tas itikinejimas, kad ligonines kazkoks kosmaras – nu pati pries 8 menesius gimdizau, buvau prigasdinta kaip nezinia ko, atrodo, kad i skerdykla busiu vezama. Rezultatas – puikus akuseres ir gydytojos darbas, puiki prieziura, o kas del naktu – nezinau, palatoj gulejo moteris po CP, tai naktine akusere jai mobilu dave, kad paskambintu jei kas. Kitai gimdyvei vaikutis neeme kruties, tai vel akuseres moke kaip reikia duoti, vargo. Tiesa ta gimdyve irgi buvo prisiklausiusi visokiu postringavimu apie dvasingumus, naturaluma, po gimdymo pati sake, su antru tokiu nesamoniu nedarysiu, prasikankino 24 val. nusilpo, kai jau pamate, kad nebeturi jegu, sutiko su vandenu nuleidimu, po jo labai puikiai pagimde.
  Naturalumas naturalumui, bet reikia suvokt, kad pasaulis eina i prieki, mes keiciames, musu kunai keiciasi. Taip kaip mes neigyventume nugabent 100-200 metu atgal, taip ir tie zmones kazin ar cia isgyventu.
  O jei del finansu – idomu kaip cia paskaiciuota, kad gimdymas namuose toks jau pigus, kaip suprantu, tai kai prades kazkas namie gimdyt, ligonine turi but informuota? Vadinasi turi but paruostas personalas ekstra atvejuj, speju greitoji turi budet? Tai jus norit pasakyt, kad tai nieko nekainuos? Idomu, kiek bus norinciu taip gimdyt, jei pvz.: 1 tokio gimdymo valanda butu ikainota (budincio personalo darbo uzmokesti, kadangi greitoji stoves ir lauks, o gimdyt galima ir 8 ir 28 val. tai jei bus kitas iskvietimas? Vadinasi reikia keliu greituju?) Nezinau, idomu jei leistu gimdyt namie, bet pvz. 1 val. lygu 1000 LT – ar tada busit patenkinti? Ar visgi esme yra pinigai? Hmm…

 28. Evelina · ·

  Aš gimdysiu ligoninėje :), nes:
  a) vis dėlto pasitikiu profesionalia medikų komanda;
  b) nenoriu rizikuoti brangia vaiko gyvybe;
  c) manau, kad mano namų aplinkos higiena niekada neprilygs gydymo įstaigos higienai, įrangai ir kt.;
  d) nors mano nėštumas labai sėkmingas ir lengvas, tačiau nežinau, koks bus gimdymo procesas, kadangi gimdysiu pirmą kartą;
  e) nenoriu rizikuoti savo sveikata.

  Šiaip keista, kad mažai diskutuojame apie privačias ligonines, kurios tikrai gali sukurti ir sukuria artimas namų aplinkai sąlygas (privatus kabinetas, galimybė tėveliui nakvoti, profesionali medikų pagalba, užtikrinama ramybė ir pan.).

  Autorei linkiu lengvo ir sėkmingo gimdymo! 🙂 Stiprybės.

 29. Evelina · ·

  Ir dar truputį…
  Realiai manau, kad visos šeimos gali turėti galimybę pasirinkti, kur gimdyti: a) valstybinėje ligoninėje, b) privačioje ligoninėje ir c) (dėl kurios dabar visuomenėje labai diskutuojama) namuose. Tik tiesiog čia, manau, turėtų “vaikščioti“ skirtingi mokesčiai. Ne visos šeimos, kurios uždirba vidutines pajamas, nori ir gali pasirinkti vaiko gimdymą privačioje ligoninėje (nes, kaip daugumos nuomonė rodo, ten taip pat ypatingai stengiamasi sukurti itin patogias sąlygas mamytei bei tėveliui), tad ta šeima renkasi gimdymą valstybinėje ligoninėje. Manau, kad prie šios visuomenei aktualios temos gali tikti pavyzdys – ikimokyklinė įstaiga. Tėvai pagal savo pajamas renkasi, kur leisti savo vaiką: a) valstybinis darželis, b) privatus darželis (o ateityje a) valstybinė mokykla, b) privati mokykla ir c) mokymasis namuose (irgi labai aktuali ir jautri tema) bei a) valstybinis universitetas ir b) privatus universitetas). Manau taip ir čia, jeigu šeima nusprendžia gimdyti namuose ir yra tam pasiruošę, manau, kad ir tam tikri mokesčiai turi būti kitokie (negu valstybinėje ligoninėje ar privačioje ligoninėje). Ar tai būtų 20 000 Lt (http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/komentarai/zilvinas-pekarskas-ne-legalus-bet-isgyvene-kudikiai-500-311123), ar truputį mažiau, bet tikrai nuoširdžiai nesuprantu (mažas mano protelis?..), kad gimdymai namuose, įskaitant ekstra atvejus, valstybei kainuotų pigiau (http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/12143/gimdymas_namuose_daugumoje_europos_saliu_norma_lietuvos_valdziai_grizimas_i_viduramzius_). Gal su laiku atsiras daugiau informacijos…
  All in all, niekada, niekada žmonės nemąstys vienodai, viena kryptimi… Pease and love 🙂

 30. Jeigu norite prisidėti prie gimdyvių padėjėjų, arba dulų atsiradimo Lietuvoje:
  https://www.aukok.lt/Projektai/Pagalba-gimdyvems

 31. Anonimas · ·

  pritariu dėl to, kad gimdymai namuose turėtų būti brangus malonumas. Tiesiog po langais visada t

 32. […] gimė ankstyvą ketvirtadienio rytmetį. Mūsų namuose. Niekur nevažiavom, niekur neskubėjom ir į niekur negrįžom. Tiesiog buvom ir darėm taip, kaip […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: