Pasakyk, kas tavo iPhone…

… ir bus aišku, ar turi vaikų.

2/3 mano telefono turinio sudaro vaikiški app’sai. Todėl jau laikas Miesto mamoms aptarti vaikus pasiekusias naująsias technologijas.

Visų pirma noriu prisipažinti, jog dar nokia laikais, kai neturėjau vaikų, tai garsiai visur deklaravau: mano būsimiems vaikams  – jokių telefonų, jokių kompiuterių ir netgi TV. Kompiuteris – tik mokslui, telefonas – tik nuo 16-os. O televizija išvis nereikalinga.

Akivaizdu, kad nuo deklaracijų laikų pasikeitė ne tik technologijos, bet ir aš pati. Dabar galvoju, kaip ir kada čia reikės pirkti 2 vnt. iPad’ų, kad kiekvienas turėtų savo. Namus užvaldytų ramybė. O aš ramiai prisėsčiau prie savo… kompiuterio.

Na, bet kol mes dar visi nesusėdome prie savų ekranėlių, dar intensyviai socializuojamės, keliaujame, einame viešumon maitintis, tai mums labai praverčia vienas iPhon’as ir viena SAMSUNG planšetė.

sustok akimirka zavinga

Pasidalinsiu jų vaikšku turiniu ir labai lauksiu Jūsų pasidalinimų – juk programėlių tūkstančiai, visas patikrinti sugaištume daug brangaus laiko.

Visų pirma, stengiuosi parinkti tas programėles, kurios turi bent kiek EDUTAINMENT (taip ir neapsisprendžiau dėl lietuviško varianto). Antra, kol kas naudojuosi tik nemokamomis (bet jau vis pirštas slenka prie mygtuko “buy“). Trečia, jos turi patikti vaikui, mano atveju – trimečiui. (kadangi technologijas aktyviai praktikuoja nuo 2jų, tai užgriebsiu ir anksčiau mėgtas programėles). Paprastai vienu užėjimu atsisiunčiu daugiau programų, o tuomet filtruoju ir trinu tas, kurios neprilimpa.

Mūsų iPhone appsų TOP 10:

1. RAIDELĖS ir SKAIČIUKAI – dvi puikios lietuviškos programėlės. Labai tiko nuo 2 m. Gaila, kad lietuviškų dar tiek mažai.

2. PEPI BATH – taip pat viena pirmųjų vaiko programėlių – lietuvių sukurta, bet skirta visam pasauliui – miela, žaisminga ir pamokanti. Maloni muzikėlė neerzina fone, kai vaikas valandų valandas (jei jam kas leistų J) medituoja prie šio žaidimo.  (Pasirodė  ir naujas tų pačių kūrėjų darbas PEPI TREE, tačiau taip, kaip nuotykiai vonioje, neužkabino)

3.  LEGO DUPLO ZOO ir LEGO 4+  – paskutiniu metu šie pas mus „valdo“. Gal mažiau ugdymo, daugiau pramogos, bet  žaidimai labai kokybiški, ilgam įtraukia, sukelia vaikui daug klausimų ir atradimų džiaugsmo. Reikia ir pagalvoti, ir ženklus suprasti, ir pirštukais padirbėti. O ištraukti žirafą iš krūmo ir tėčio pagalbos prireikia (LEGO DUPLO). Vyresniems vaikams, mačiau, yra visokių variacijų, net ir LEGO Haris Poteris. Bet jų dar nebandėme.

4.  LETTER QUIZ – šioje programėlėje yra keletas užduočių, ne visos dar suprantamos trimečiui. Visgi, vaikų mylimiausia ir man labai tinkanti ir patinkanti yra ta, kur pirštu vedžiojamos raidės.  Nežinau, ar edukologai ir pedagogai patvirtins, jog tai padeda išmokti rašyti, bet man atrodo ir rankelė lavinama, ir pramoga ne visai tuščia. O raides teisingai apvedžiojus šauna fejerverkai ir groja maršas – įspūdingai veikiantis apdovanojimas už pastangas.

5. TIMMY’S PRESCHOOL ADVENTURE – skaičių, spalvų, formų, logikos užduotėlės pakeliui į mokyklą.

6. TANGRAMS – puiki priemonė formų ir spalvų mokymuisi.

7.  IF YOURE HAPPY  – čia visko labai daug: dėlionių, atminties kortelių žaidimų, matematikos, dainelių, spalvinimo ir t.t. Ne visi žaidimai bus įdomūs, bet vaikas atsirenka mėgstamiausius ir suprantamus. Lygiai pagal tą patį kurpalių pagamintos programėlės WHEELS ON BUS bei ITSY BITSY.

8. MATH – šių programėlių daug. Ieškodami jų pridėkite ir vaiko amžių, tikrai gausite gerų pasiūlymų. Mes šiuo metu naudojame 3-5.  Užteks keleto kartų, kai staiga įprastoje situacijoje vaikas skaičių seką  ims berti angliškai.

9. PELYTĖ SMAILYTĖ – nors šiuo metu ši programėlė yra dingusi iš mūsų šeimos įrenginių, būtinai noriu ją paminėti, nes tai dar viena žavi lietuviška pramoga.  Vaikams patinka, pabandykite.

10. PRESCHOOL FUN – viena iš daugelio PRESCHOOL programų. Mes konkrečiai turime Luzac Media Limited kurtą. Bet visos jos savo turiniu labai panašios.

Du svarbus dalykai, kuriuos stengiuosi padaryti prieš atiduodama telefoną į Kasparo rankas: įjungti Airplane režimą ir bent kartą pažaisti naują žaidimą drauge su juo.

Vienas dalykas, kurį vis planuoju, bet niekaip neįgyvendinu – įvesti sistemą kiek ir kada galima žaisti. Kolkas mūsų sistema labai ydinga – „kada patogu tėvams“…

Matau, kad mūsų sąraše labai trūksta mokslo, gamtos pažinimo, geografijosir kt. EDUTAINMENT’o. Jeigu turite atradimų – pasidalinkite savo “topais”!

Komentarų: 7

 1. LinaLina · ·

  Mūsų iPade dažnai prisimenami yra TocaBoca žaidimai. Arbatos pagėrimas, monstriukų pašukavimas, monstriukų pamaitinimas – edukacinio poveikio jie tikriausiai neturi, bet yra ramūs ir įtraukiantys mažesnius vaikus. Mokami, nedaug. Gražūs.

 2. LinaLina · ·

  O dar išbandytini Crayola LCC, kurie leidžia nufotgorafuoti, ištraukti spalvas, o tada iš naujo spalvinti ir pripiešti. 100 fish – gerai reakcijai, pirštu baksnoti ekrane pasirodančias žuvis. Cookie doodle gali užmaišyti tešlos, iškočioti ir pabarstukais išdabinti sausainius. Penultimate, šiaip ne vaikams skirta, bet galima rašyti ranka ir apipaišyti savo nuotraukas, trinti ir rašyti iš naujo.

 3. Gracija · ·

  Sveikuciai vaikuciai Ir teveliai, kaip matau – labai turiningai leidziat laika, dziaugiuosi, kad vaikeliai tobuleja ir perpranta naujas technologijas 🙂 Smagu jums kartu, tai svarbiausia, jura, mamyte, tetis, suneliai, Man taip gera,kad jums smagu, silta ,linksma ir idomu !! Kasparelis selmis jau su IPad susidraugavo, saunuolis ir protinguolis, labai jo pasiilgau, reto idomumo vaikelis, mano mazas draugas !! Dziaugiuosi ,kad pamatysiu jus visus balandzio mènesi, Myliu jus labai visus keturis Ir buciuoju

 4. Aš ne apie apsus, aš apie youtube esačias puikias Baby Einstein laidas, čia mažesniems (turbūt iki 2 m.) įdomiau. O kur dar visa senoji animacija. Jau vien Čipolinas ko vertas.

 5. Mano penkiametis tiesiog prlipęs prie need for speed. Važiuoja kaip didelis. Matyt, tėčio genai 🙂
  Dar angry birds, bet čia kantrybės užtenka trumpam.
  Tos pačios raidės ir skaičiukai bei pelytė Smailytė.
  Ir dar vienas Monkey preschool lunch box. Šitas labai tinka mokytis anglų kalbos.

 6. LinaLina · ·

  Dar mūsų iPade gyvena dėdulė Petsonas, yra populiarus ir dažnai lankomas http://www.famigo.com/app/pettsons-inventions/

 7. Dėl taisyklių, mūsų šeimoje susitarta, kad šešiametis gali žaisti telefonu šeštadieniais ir sekmadieniais po pusvalandį. Jis labai laukia savaitgalių. Ši taisyklė galioja nepilnus metus, bet jaučiu, kad bręsta jos peržiūrėjimas. Galbūt rudenį panaudosime kaip motyvacijos priemonę papildomą žaidimo laiką, kai sūnus vėl lankys burelį, kuriame jam labai sekasi ir patinka, bet pamatęs kieme drugą nenori važiuoti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: