Skrido oro lėktuvėlis, ten sėdėjo kūdikėlis

20130215-142004.jpg

– Žaisti, miegoti, bėgioti pirmyn ir atgal ir atgal ir atgal, – atsakė šeimyninių kelionių ekspertė Kotryna (beveik 4), paprašyta patarimų į keliones lėktuvu išsiruošusiems kitiems vaikams. Aš džiaugiuosi, kad turiu tetervino sindromą – prieš kiekvieną naują numatomą skrydį sėkmingai būnu užmiršus, ką reiškia skristi su vaikais. Tąsytis oro uostuose, nepametant iš akių nei trumpam, sėdėti pusėj kvadrato keletą valandų, būti pramogų išradėja, organizatore ir dalyve, apsimesti, kad gali numigti toj ceratinėj kėdėj. (Ją norėčiau kartu su skėčiu paskirti į perkurtinų daiktų kategoriją. Gal žinot, kas atsakingas?) Žodžiu, skrendant su vaikais ketini mėgautis rezultatu, nes procesu.

Atsakingi pediatrai sako, kad vaikams geriausia yra namuose iki trijų metų savom sienom saugumą justi. Į jų pusę aš stoju, kai vienam lėktuve atsiduria kriokiantis bliaunantis svetimas kūdikėlis, ant kurio negali pykti, bet mamulė, nerodanti pastangų jį nuraminti, gauna srautą palinkėjimų ne tik iš manęs. Šiaip vaikai viešose erdvėse yra gera tema pasipykimui, o dar uždarose! Kažkada autorė Kristina Sabaliauskaitė pasisakė, dar vaikų savų neturėjau tada, ot džiaugiausi, kad kažkas drįsta šią temą liesti. Dabar, hm, džiaugiuosi, kai maniškės kriokia prislopintu balsu, sutinka valgyti duoną iš lėktuvo davinio ir kūrybiškai neištaršo iš kuprinės ištraukto banano. O labiausiai – kai lūžta toj neįmanomai nepatogioj kėdėj ar ant grindų po kojom, baisiai mėgstam ten vaikus guldyti, jei tik avialinijos leidžia ir gaunam tinkamas vietas.

Mano pripažįstama tiesa yra tokia, kad skristi su vaikais reikėtų tik ten, kur išsiruoštum ir be jų. Jei atostogos reiškia savą sodybą su viršutiniam komodos stalčiuje visada gulinčia staltiese ar all inclusive, baseiną ir šiltą saulę, kam pasirašyti ant poros persėdimų pakeliui, bendravimo abiem pusėm mokant tik kūno kalbą, nepažįstamo maisto? O jei norisi nežinoti, kuo baigsis prasidėjusi diena, iš ryto nebūti apsisprendus, kur nakvosi, nelikti alkanam, kai užsisakai escalope, manydama, kad tai scallop – tada ilgosios lietuviškos motinystės atostogos duoda progą pasispalvinti gyvenimą.

Norėjau parašyti kokį patarimą skrendantiems su vaikais. Bet galvojau galvojau, ir supratau, kad čia kaip ir visur – jei norisi, imi ir darai. Jei jau įėjai į būseną, kai pliažas – tai veiksmas: smėlis iš burnos, vanduo iš akių, kremas ant sprunkančio individo, lesinimas tik atsisėdus ir stengiantis apeiti mažas rankas, lapų vertimas stogu, o šlepečių – banglentėmis. Kad atostogų rytas – tai derybos tarp niamniaaam, einam nusiprausti, oi neimk su savo rankom šortųųų, einam greitai perrengsiu, suvalgyk prašau dabar kiaušinį, nes po to nieko neturėsim, o mano kava, jau drungna, ai bet be trupinių, jėga. Va, pliažas ir pusryčiai, sakau, kelionėse svarbu ne skrydis, o buvimas Ten, Pavydėtinoj Feisbuko Nuotraukoj!

Google turi gerų patarimų užklausus apie busy bag ar tiesiog activities with kids on plane. Verta įsidėti maisto (spaudžiamų tyrelių, džiovintų vaisių, obuolių ar panašaus ne sauso maisto), kreidelių ar tušinukų, knygą ir mylimiausią daiktą. O visų geriausia – iPadą su ausinėm, kurį reikėtų išrinkti kantriausia aukle. Skrydžiai yra vienintelė vieta, kur jo laiko neribojam, kol kas. Geras daiktas yra kojinės arba šlepetės, su kuriomis galima ir vaikščioti, ir kėdėj rangytis. Kūdikiams – nešynė, ypač jei skrendi viena ir yra šansų užsimanyti į tualetą. Dar mūsų rankiniam būna vaistų, nes neteko skristi su visai sveikom. O ištveriamiausi yra arba trumpesni skrydžiai dienos metu, idealu – su pietų miegu, arba 9-10 valandų naktiniai.

Jei jau gyvenimas prisišypsojo iki dviejų vaikų, gerai jau gerai, paskraidysim su jais.

Komentarų: 7

 1. Kartais Tadas · ·

  Džiaugsiuosi Tave skaitydamas. Miela malonu. Daugiau lakuotų nagų jūros fone (ne veik snukiu knygoj. ne visi turi snukiu knyga) ir mažiau rūpesčių istorijų. Rūpesčių turim visi – lakuotų nagų jūroj turi mažiau mūsų.

 2. Anonimas · ·

  Taigi, nagai dar lakuoti, o įžvalgusis. Net ir po savaitės skalbimo rankomis, nes kas ten tetelpa į vieną lagaminą?

 3. Su lėktuvėliais mes draugaujam nuo pirmųjų mėnesių, mat šeima mūsų išsibarsčius ne tik per kelias šalis, bet ir kelis žemynus. Taigi laikau save keliavimo su vaiku profe, haha. Labai neblogai mums sekasi tos kelionės, bet gal dėl tų ankstyvų pasiskraidymų, lėktuvas Paulai tavo mielas ir pažįstmas? Šiaip ar taip, sava ji jaučiasi ir oro uostuose, ir ore praleisdama bele kiek valandų, didžiausias nuotykis ir smagumas kiekvieną kartą (kada vėl skrisim???). Aš turiu kelias taisykles šioms kelionėms:
  1. Jei tik įmanoma, rinktis vaikams tinkamą kelionių laiką, kad nereikėtų tįst iš lovos 4 ryto, ar išsiruošt į oro uostą 11 vakaro, nes jau iš anksto pasirašot kankynės nuosprendį.
  2. Neprisiimt per daug daiktų į kabiną, nes tada vieną imi, kitas krenta, nieko neberandi, vaikas viską išmėto, vyksta chaosas, o rezultatas: suirzus mama pluša prie išsipūtusių kuprinių, kol vaikas garsiai reikalauja dėmesio. Aš imu kuo mažiau: vieną knygelę, pieštukų ir kokš žaislą. Viskas. Šiek tiek užkandžių dar, bet nereikia persistengt. Išmokau, kad jeigu yra 1 žaislas, jo puikiai užtenka, o jeigu yra 5, reikia būtinai visus traukt iš karto.
  3. Skrydį skirti bendravimui ir žaidimams su vaikais. Pamirškit žurnalus ir mezginius, praėjo tie laikai. Daug matau mamų, kurios kažkodėl tikisi, kad vaikas turi tykiai sėdėt, kol jos skaito “Žmones“ ir suirzę užkaukia karts nuo karto “tylėsi man ar ne??“. Jeigu tas 2-3 valandėles (čias aš apie Londonas-Vilnius ir kitus europinius reisus) tiesiog atsipalaiduosit ir žaisit, bendrausit su savo vaiku, ramiau bus ir jums ir kaimynams, visiems tik į naudą. Juk nuolat sukndžiamės, kad norėtumėm daugiau laiko praleist su savo atžalom???
  4. Leisti vaikui lakstyti po kabiną, susirasti draugų, pabendrauti su žmonėm. Nieko čia tokio, iš lėktuvo tikrai nepabėgs, o išsišiepęs smalsus bendraujantis vaikams visiems daug maloniau, nei žviegiantis pririštas ir besispardantis keleivis, kuriam jau viskas atsibodo.
  5. Ipad ar nešiojimas kompiuteris yra viskas išsigelbėjimas, ypač ilgesnių skrydžių metu. Turime visokių filmukų ir žaidimų, tad ramybė skrydžio metu garantuota! Rekomenduoju nusipirkti Pingu serijas, tinka visiems amžiams (mamoms ir tėčiams taip pat).
  6. Nestresuoti – viską paversti nuotykiu ir žaidimu, juokauti, o ne erzintis ir pykti. Vaikai ožiuojasi, kai ožiuojasi tėvai.

  Štai taip – gerų kelionių!

 4. Taip, Vaida, prašau, kaip punktais tiksliai išdėliota. Nors šį kartą tuos pačius Žmones ir perverčiau, tiesa, kartu buvo vyras ir ne vienas vaikųpamiegojimas:)

 5. Mes pirmą kartą keliavom su 2 vnt. atžalų ir su persėdimais Be reikalo vienam nuosavą lagaminą parūpinom – nors sąžiningai pats tampė ant ratukų, bet nė vieno žaislo iš jo neprireikė. O galiausiai visvien man ir jį, ir lagaminą nešiot teko…
  Visgi, kaip tikėtoja nematomomis energijomis aš visada į bet kokią oro ar žemės kelionę užsimaišau Bacho žiedų mixą, papurškiu aplink ir viskas visada praeina sklandžiai.
  http://www.bachfloweressences.co.uk/products/Bach-Flight-%26-Travel-Companion-Air-Spray-30ml-Travel-Size.html

 6. Kartą po pasilakstymo lėktuvu yra tekę skandinavei naują buteliuką balto vyno pirkti… Ačiūdiev, kad baltas buvo.
  O dar vienas įsimintinas skrydis buvo, kai dar bijodavau lėktuvu skraidyti, už manęs 2 jau kalbantys vaikai sėdėjo ir garsiai pakilimą bei pusę skrydžio komentavo: “o žiūrėk, dabar nukrisim, o krentam, tuoj susprogs lėktuvas, mama, krentam!…“ ir t.t.
  Visgi, ir aš kiekvieno naujo skrydžio kaip Paula nekantraudama laukiu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: