Gerb. dėstytojas Internetas

Intelektualiai tobulėjanti rožinė asmenybė

Intelektualiai tobulėjanti rožinė asmenybė

Kai atėjo mano pirmas motinystės ruduo, mintis, kad Viskas Pasikeitė, jau po truputį pradėjo siekti sąmonę. Tamsa nuo pusės keturių, savaitėmis sergantys draugių vaikai, nevalyti šaligatviai veiksmingai uždarė mane namuose. Nesu poetė, tą labai nepakylėtą, nuobodulį varančią, iš proto vedančią būseną sunkiai nusakysiu. Buvo labai nyku. Bet vaikas dar miegojo bent porą kartų, todėl tomis dienomis įnikau į gerbiamą poną internetą. Ir jis manimi pasirūpino: užrodė galimybę klausytis paskaitų. Aš net pamėgau rutiną: pusryčiai, pasižaidimai, vaikas – miegot, aš – tvarkytis ir klausytis išmintingųjų.

Dabar paskaitas iš naujo atradau, nes išsisėmė kinas, niekas man nepastato įtraukiančios istorijos. Tai kol jie susizgribs, aš pabūsiu youtube.

Vytauto Didžiojo Universitetas skelbia visą įvadinį psichologijos paskaitų kursą su jaunatviškai šmaikščiu Visvaldu Legkausku. Galima sudalyvauti ir Jeilio universiteto paskaitose.

Plačiau ir apie įvairesnius socialinius aspektus galima kuistis The RSA projekte, ypač malonūs jų piešiniai, jei atmintis vizualinė. Iš TED konferencijų esu nusižiūrėjusi serą Keną Robinsoną, prieš save kartais apsimetu, kad užmiršau, ką jis ten kalbėjo, ir įsijungiu pakartotinai. Toks žavus intelektualas, ak.

Šios tamsios dienos atnešė kitą atradimą, dar nespėtą ištyrinėti iki galo – MOBIK projektą. Jis skirtas mokyklų bibliotekų darbuotojams ir jam leidžiami europiniai fondų pinigai (vien šios formuluotės man pakanka kaip įrodymo, kad egzistuoja paraleliniai pasauliai), bet ačiū už galimybę pasiklausyti Olego Lapino apie vaikų tipus ar Austėjos Landsbergienės apie vaikų smegenų tyrimus.

Ir dar puse kojos temoje – mokyklinės literatūros kursas, sukeltas ir elektroninėms skaityklėms, ir anatominėms ausims tinkamais formatais. Mano laikais aštuntokai Jurgio Savickio neskaitė. Anei Jurgos Ivanauskaitės. Gal proga pasijaukinti audioknygas? Namie įsivaizduoju sunkiau, bet juk vairuoti vis tiek tenka.

Komentarų: 8

 1. Anonimas · ·

  Na klausyk, čia man tikras lobynas! Ačiū 🙂

 2. Rasit ka nors papildomo idomaus – pasidalinkit!

 3. oi koks gerumas, Lina. Ačiū

 4. vaida milne-tyte · ·

  oi labai ačiū, būtinai išbandysiu. kur kas intelektualiau ir naudingiau nei mano pamėgtas ipado TV besitvarkant…

 5. Klausau Tapino . Valgau tiesiog 🙂 Nežinau kaip aš šito dar negirdėjau. Nerealus dalykas. AČIŪ

 6. Tapinas = Lapinas:)

 7. man patinka coursera.org kursai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: