ŽAISLŲ MUZIEJUS. SUKURTAS VAIKAMS, BET PATIKS IR TĖVAMS.

Manau, kad atradome Vilniuje vietą, kurioje laisvalaikiu lankysimės dažniau, nei kitose.  Praleidome ten dvi valandas ir jų neužteko – vaikams norėjosi pažaisti ilgiau, tėvams norėjosi dar pabūti “laisvomis rankomis“. Ir ramia sąžine! Taip, taip, sąžinė čia irgi buvo “prie ko“, nes vaikų pramogos buvo daugiau ar mažiau edukacinės. (Yra toks puikus – čia pritinkantis – angliškas naujadaras EDUTAINMENT. Lietuviškai gal būtų PRAMUGDYMAS? O gal UGMOGA? Arba PRAMOKOS – pramogos ir pamokos? Kuris jums labiau patinka?)
Arkliuku joti smagu ne tik berniukui iš muziejaus logo

Arkliuku joti smagu ne tik berniukui iš muziejaus logo

Taigi, noriu papasakoti apie mūsų apsilankymą naująjame Žaislų muziejuje.  Pagaliau tai bene pirmasis muziejus, kuriame įdomu, kuriame gali paliesti, paspausti, išgirsti, pamaigyti, užlipti ir tt. Vienu žodžiu, tai ne įprasta lietuviška 2D ekspozicija, o visas 5D patyrimas.

Ar prisimenate šį žaislą?

Ar prisimenate šį žaislą?

Patirtis naujoviška, nors eksponatai – senoviniai. Kaip ir pridera muziejui. Tai tikrai nėra vien tik žaidimų aikštelė vaikams – eksponuojami tiek ir senieji (XIII a.- XVIII a.), tiek ir sovietinės vaikystės žaislai, pristatoma jų kilmė, istorija, paskirtis. Ir visi, tinkamai juos pristačius ir pateikus, domina mūsų technologijų ir informacijos  pasaulyje augančias atžalas.

Kaip bebūtų keista, kompiuteriniai žaidimai ir laisvai prieinama technika sulaukė mažiausiai susidomėjimo. Sangrūdos prie jos tikrai nebuvo...

Kaip bebūtų keista, kompiuteriniai žaidimai ir laisvai prieinama technika sulaukė mažiausiai susidomėjimo. Sangrūdos prie jos tikrai nebuvo…

Vaikai mielai groja senoviniais muzikos instrumentais, plukdo tošies laivelius, suka sukučius ir seka juos susižavėjusiomis akimis. Svarbiausia, kad viską gali išbandyti pats. Net ir muziejaus stalčius gali atidarinėti! O jei dar mielieji muziejaus šeimininkai suorganizuoja kokią sportinę rungtį ar pasiūlo pažiūrėti skaidrių seansą apie narsųjį kunigaikštį Gediminą – visų entuziazmas liejasi per kraštus.

Sukučių varžybos

Sukučių varžybos

Tuo tarpu tėvus užlieja maloni nostalgija savo vaikystei, mamos atsipalaiduoja ir ima svajoti apie kvapnios kavos puodelį – muziejaus šeimininkai patvirtina, kad tai irgi artimuose planuose.

Tėvelių dėmesio ir džiaugsmo šūksnių sulaukia "Laivų mūšio" automatas už 15 kapeikų (čia yra ir jų!).

Tėvelių dėmesio ir džiaugsmo šūksnių sulaukia “Laivų mūšio“ automatas už 15 kapeikų (čia yra ir jų!).

Mamytės vietoj aerobikos treniruotės gali straksėti "klases".

Mamytės vietoj aerobikos treniruotės gali straksėti “klases“.

Jeigu susiruošite šaltą žiemos dieną apsilankyti visomis prasmėmis šiltame Žaislų muziejuje – pasiimkite lengvą avalynę persiavimui. Planuokite sugaišti bent porą valandų – iš pradžių ekspoziciją verta apžiūrėti kartu, vėliau vaikai norės pasibūti savarankiškai. Prie įėjimo/išėjimo yra žaislų ir suvenyrų parduotuvėlė – čia galite įsigyti kokybiškų prekių.
Nusiavus batukus galima patekti į "minkštąją" salę

Nusiavus batukus galima patekti į “minkštąją“ salę

Atradę muziejų buvome apimti euforijos – viskas pritaikyta vaikiškam naudojimui, niekas neburbėjo, kad vienas eksponatas atsidūrė kitoje salėje ar net netikėtai – tėčio kišenėje… Nematėm ir įprastos kovos dėl kažkurio vieno patikusio žaislo – kiekvienas susirasdavo kažką sau…  Vienu žodžiu, nėra čia ką daug kalbėti – labai kviečiame – išbandykite muziejų patys. O mes jau rezervavome vietą trečiajam gimtadieniui!
Tėvai gali surengti improvizuotą lėlių spektaklį

Tėvai gali surengti improvizuotą lėlių spektaklį

Žaislų muziejus
Šiltadaržio 2/ B.Radvilaitės 7, Vilnius
Tel.: 868652221
Prisimenate?

Pamenate cirką?

Pirmadieniais nedirba.
Antradienis    10-20
Trečiadienis   10-20
Ketvirtadienis 10-20
Penktadienis  10-20
Šeštadienis    11-20
Sekmadienis  11-18
Bilieto kaina – 12 Lt. (Jei daugiau nei 3 asm. – po 10 Lt.)
Vystymo lenta: yra
Patogus patekimas su ratais: geriau be ratų – vietos apsisukimams bus mažoka.
Vaikams draugiškas personalas: taip

Komentarų: 8

 1. Oi kaip gera skaityt – širdžiai miela, kaip labai reikėjo tokios vietos Vilniuje! Nekantraujam ir mes apsilankyti. Londone yra panašus Vaikystės muziejus – dar nebuvau, bet būtinai nueisiu. Esu tikra, kad nieko ten liesti negalima!

 2. Į muziejų temą: mano vaikam labai patinka Kauno Ivanausko zoologijos muziejuj.
  O bendrai, tai lietuviški muziejai visiškai nepritaikyti vaikams. O jei jau atėjai su vaiku tai jautiesi kaip koks vandalas kuris tik ir taikosi sugadinti kokį paveikslą ar eksponatą.

 3. Man atrodo, jiems ‘muziejaus’ vardas nėra pats tinkamiausias, ypač Lietuvoj vartojama prasme. Pas juos nesijaučiau kalta, kad atsigrūdau, ir dar su dviem vaikais.

 4. Pramokos, manau, tobuliausias naujadaras:)

 5. Oho! būtinai apsilankysime.

  Man nepaprastai gražu, kai vaikštai kokiam Paryžiaus muziejuje, o ten šalia klasikinių paveikslų tupi grupelės penkiamečių ir ištempę ausis klauso vadovės. Gal dėl tokio ankstyvo ugdymo grožio suvokimas, atrodo lyg būtų įaugęs į jų kraują.

 6. Evelina · ·

  Su mielu noru ir smalsumu apsilankysiu :}

 7. Jau ir gimtadienį atšventėme Žaislų muziejuje, viskas puikiai pavyko, suskaičiavome virš 30 svečių ir jokios trinties nebuvo, visi erdvėse išsiskirstė pagal interesus, kiekvienas sau veiklos surado.
  Nutiko taip, kad ir kita nemaža grupė tuo pat metu muziejuje lankėsi, tai vienu metu atsidūrėme tarp nepažįstamų žmonių – bet tai suprantama ir buvome iš anksto įspėti, kad muziejus neuždaromas.
  Muziejus dirba iki 20 val, tai ir balių teko pagal tai trumpinti. Bet vaikams, man rodos, buvo pats tas.

 8. […] parinkti tas programėles, kurios turi bent kiek EDUTAINMENT (taip ir neapsisprendžiau dėl lietuviško varianto). Antra, kol kas naudojuosi tik nemokamomis (bet jau vis pirštas slenka prie mygtuko […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: