Vaikų transportavimo ypatumai

IMG_3483

Kaime iki ežero smagiausia keliauti “tačkėj“.

Šįryt dardėdama dviračiu į darželį su Paula ant bagažniko, susimąsčiau – kiek visokiausių priemonių, išradimų ir rakandų yra sukurta mūsų vaikų gabenimui! Ir ne veltui – patys jie save saugiai pradės gabenti dar ne taip greitai, tad kiekvieną kartą išeinant iš namų, reikia išsirinkti vieną iš daugybės galimų transporto priemonių.

IMG_3748

Bugaboo geltonasis puikiai mums tarnauja jau nuo pirmųjų dienų.

Populiariausias ir ilgiausiai naudojamas daiktas, žinoma, yra vežimėlis. Reikia jo nuo kūdikystės iki… kada? Visų vaikų kojos trumpos, bet Anglijos vaikų gal dar trumpesnės? Nes vežimaičiai čia naudojami labai ilgai – iki 4 metų tikrai, gal net ilgiau. Lietuvoje maniškiai jau stebisi, kad trimetė Paula vis dar dažnokai darda vežime, bet o ką daryt?? Jeigu reikia nueit porą kilometrų, tai su vaiko tempais užtruksi valandų valandas… Todėl tikslui pasiekti ir atstumui įveikti, sodinam ir rišam mažąją į vežimą ir pirmyn! Vežimas, manau, pats svarbiausias pirkinys susilaukus atžalos, nes naudojamas jis ilgai ir dažniausiai net ne vieno vieno vaiko. Todėl kiekviena mama ilgai suka galvą kaip išsirinkti optimaliausią variantą. Mano mylimiausias vežimatis yra žymusis Bugaboo bee – mažas ir kompaktiškas, nuostabus pagalbininkas mieste ir kelionėse, lengvai stumiamas ir sulankstomas. Pasaka, ne vežimas, vertas visų pinigų – nekeisčiau jo į jokį kitą.

IMG_2978

Atsiradus naujam vežimėlio gyventojui, pirmagimį galima statyti štai ant tokios lentos. Paulai irgi parūpo išmėginti…

Kita mano meilė yra nešyklės kūdikiams – apie jas sukurpsiu visą atskirą įrašą, nes esu išbandžiusi jų labai daug ir turiu savo mėgstamiausias skirtingiems etapams. Prieraišiosios tėvystės atstovai siūlo kūdikį nešioti visą laiką, nes tik taip jiems geriausia ir šilčiausia, kas, žinoma, yra gryna tiesa, bet mamoms pailsėti irgi reikia. Todėl aš nešyklę naudojau labai dažnai, bet ne namuose, o kai rekėdavo kur išeit. Oi, labai geras daiktas – paprastumas, patogumas, vaikui smagumas, o mamai ar tėčiui dar ir sportas!

IMG_0989

Nešyklės – vienas malonumas. Tinka ir ant priekio, ir ant nugaros, ir ant šono, ir pamiegoti galima…

Jau minėjau, kad Paulą į darželį šįryt vežiau dviračiu – dar vienas nuostabus būdas keliauti trumpesnius ir ilgesnius atstumus su vaikais! Greita ir smagu, reikia tik geros kėdės. Aš išsirinkau dviračių karalystės Olandijos produktą – Bobike kėdę. Labai jos mėgstamos Olandijoje ir visoje Europoje. Saugios ir patvarios, yra visokiausių – ant galo ir ant priekio tvirtinamų. Paulai mūsų pasivažinėjimai dviračiu labai labai patinka, dedasi šalmą be burbėjimų, ir dar man primena užsidėt. Svarbiausia, saugumas! Nežinau, kaip bus, kai  turėsim brolį/sesę, bet yra toks galimas variantas, mačiau ne vieną mamą ir tėtį tokius dviratukus minančius. Kokios raumeningos turi būti jų kojos!

prana_bilby_side_m

Žinoma, kad vaikams patiems reikia judėti ir sportuoti, tad jų nešiojimas-stumdymas-vežiojimas yra tik tėvų patogumui ir greitumui. Kai turime daugiau laiko, renkamės raumenis mankštinančias transporto priemones, tokias kaip Anglijoje be proto populiarus paspirtukas. Čia juos turi turbūt visi vaikai nuo 2 iki kartais ir 82 metų. Įgudę jie puikiausiai paspirtuoja į darželį, mokyklą ar parduotuvę su mama – daug efektyviau nei ėjimas. Paula savo paspirtuką labai mėgsta, bet dar nėra tiek prakutusi, kad patikimai ir laisvai rūktų su vėjeliu, tačiau vis užsiimam terniruotėmis, kad pavasarį jau galėtų į darželį ar parką keliauti pati, kol mama su didžiuliu pilvu pūškuos iš paskos.

IMG_2287

Paspirtukų alternatyva, visokie triratukai-dviratukai, kurių aš asmeniškai nesu išbandžius, nes negali juk turėti visko! Bet štai šis gražuolis, manau, labai smagus reikalas kelionėms į parką: triratukas

Parke, mačiau, daugybė vaikų dar laksto ant tokių juokingų dviratukų be pedalų: balance bike

Oi, ir nereikia pamiršti puikiausios ir nepakeičiamos žiemos transporto priemonės – rogių. Kaip aš norėčiau kasdien jose Paulą tempti! Pamenu, kaip mane tėtis tamsiais šaltais žiemos rytais taip gabendavo į darželį. Sėdėdavau su šiltai apkamšyta ir klausydavausi, kaip rogės slysta per sniegą, kaip jis girgžda, po tėčio pėdomis. Ech, ta lietuviškos vaikystės nostalgija… Londone sniego nei bur bur, kažin ar sulauksim kada White Christmas. Šią nuotrauką darėm pernai, tai sniegas pradėjo tirpti fotosesijai įpusėjus…

roges

Taigi baltai pavydžiu Jums balto sniego Lietuvoje, tikiuosi rogės visų jau suteptos. O gal dar kaip kitaip išmoningai gabenate mažuosius?

Komentarų: 10

 1. Bepigu noret tempti vaika su rogem, kai sniego nei kvapo:) Tik ka grizau is Vilniaus gatviu pasivazinejimo su vezimu. Tai jauciuosi pasportavusi, o dar tik pradzia….Kai “visa diena sninga, visa nakti sninga, ir todel desninga, kad apsnigo mus“, pravazumo tikimybe net ir su dideliais ratais net ir Vilniaus (skaityk, didmiescio) gatvemis yra sumazejusi iki minimumo. Prisipazinsiu, mintis apie rogutes perbego ir man.

 2. O tą garsą girdit, kai rogės braukia per asfaltą? Gžž gžžž. Aš šiandien tysau vaiką ant rankų, nes nešynės nei rogių neturiu, vežimas nepravažiuoja (normalu susitaikyt su tokiais šaligatviais, kaip sakot?). Pasivaikščiot eisiu į kiemą ir aplink namą, visur kitur pravers automobilis keturratis!

 3. O tą anot tavęs, Vaida, “juokingą dviratuką be pedalų“, mes naudojame žiemą-vasarą. Į darželį pėsčiomis – 30 min., su balansiniu dviratuku – 5 min. Aš vos spėju iš paskos bėgti. Žiemą būtinai pasiimam, jei į prekybos centrą ar kokią erdvią vietą važiuojam – nei zyzimo, nei žioplinėjimo, nei pavargusių kojyčių. Sako, kad jis išmoko lygsvarą laikyti ir nuo jo jau tiesiai ant “ereliuko“ gali lipti. Be to, Lietuvoje juos puikius kokybiškus gamina http://www.manodviratukas.lt/
  O vat su vežimu tai mums ne taip pasisekė. Išsirinkome švedišką BRIO – atrodė patvarus, saugus ir patikimas, bet tik vieną vaiką atlaikė, t.y. lygiai 2 metus. Antrą bevežiojant ratas nulūžo, rankenos guma nukrito…
  Artimoms ir tolimoms kelionėms iš draugų paveldėjome vežimėlį-skėtuką Maclaren, tai jis jau “n“ metų tarnauja, mažiausiai 4 vaikus iškentėjo, aplink pasaulį kokius 3 kartus apkeliavo, dar laikosi senukas…
  Lina, dėl nepravažiuojamų šaligatvių ir man minčių kyla. Reikia organizuoti mamų su vežimais “Kritinę masę“ (http://lt.wikipedia.org/wiki/Kritinė_Masė_(akcija)) m?

 4. Nežinau, kiek galima apibendrinti, bet mano mergelė like-a-bike nėra užsikrėtusi, visai. Ant paspirtuko lipa, o ant dviračio visai ne.
  Kritinė masė, sakai. Aš tiesiog supakavau savo vežimą į antresoles iki pavasario.

 5. Vitalija · ·

  Vaida, o kiek laiko naudojot bugaboo bee? Iš pirmos nuotraukėlės supratau, kad turėjot senąjį modelį, ar užteko ilgam? Klausiu, nes kaip tik nusipirkom šį gražuolį, negaliu atsidžiaugti, nes lengvas, kompaktiškas, didelis stogelis. Vieninteli.. labai įdomi ta sėdimoji padėtis – ji nėra 90 laipsnių kampu, tai maniškis kartais riečiasi į priekį, bet gal pripras:)

 6. Vitalija,

  Bugaboo Bee naudojam iki šiol – taip, senasis modelis. Neturiu jam priekaištų anei jokių, po 3,5 metų vis dar puikiai rieda ir netrukus bus perleistas naujam kūdikėliui. Dėl sėdimos padėties neturėjom jokių problemų, tikiuosi jūsiškis jau priprato…

 7. Gintaras · ·

  Gal kas zinot kur tokie vežimėliai vaikams kaip 3 nuotraukoj pigiau butu isigyti?

 8. LinaLina · ·

  Gintarai, nuotraukoje yra Bugaboo Bee vežimas – pamėginkite ieškoti naudoto.

 9. Mes naudojames paspirtuku, tik beda ta kad is pradziu patenkintas vaziuoja, bet nespejam dar ipuseti savo keliones kai mazyliui nusibosta ir tada as turiu nesti ji.

 10. Svarbu, kad paspirtukas – ne vežimas, galima panešti viena ranka 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: