Ružavi kompromisai: dovanų tema nr.2

Gamintojai sako, kad daiktas praktiškai nesulaužomas

Aš esu baisiai laiminga. Aš esu labai savim patenkinta. Aš nupirkau vaikams Kalėdų dovanas! Nes nusigrūdau, nepagailėjau sekmadienio ryto, į Vaikų šalį Litexpo. Ir praleidau ten pusę dienos, ir išleidau pusę algos (rimas lygioj vietoj vis dažniau tampa mano draugu).

Dovanų klausimu, turiu pasiaiškinti, esu specifinė. Nes yra tai, kas man patinka, ir tai, kas man nepatinka. Ir nepatinkantiems daiktams vietos namuose nėra, butas mažas. Bet ateina diena, kai iškyla sunkumų: diktuojant laišką Kalėdų seniui buvo pareikšta, kad norima tokios kūdikėliškos lėlės su vonia. Ružava. Nes ją matėm parduotuvėj, kai važiavom batų pirkti. Kompromisus suprantu, bet ne iki tiek – vienos paskirties daiktams, ir dar siaubingai negražiems, yra ne ne ne. Ir kaip mane išgelbėja nuėjimas į parodą? Randu mažą stendą, kuriame – ružavos vonios, šalmai, vėžlio kiautai, bliūdai, vadink kaip nori. Įsėdu ir sukuosi, ir linksma neišpasakytai nuo tos sunkiai gaudomos pusiausvyros, ir pilvo presas dirba, ir matau aš, kaip virvę pritaisę vaikus juose tampom ir kaip lėlės juose maudomos. Pakuojam dvi, taip, vienodai ružavas.

Parodoj užsiburiam dar vienoj vietoj – Lego Robotics stende. Nes ten ir konstruktoriai, ir kompiuteriai vienoj vietoj, tai aš atvedama pažiūrėti į stebuklą. Kaip gera turėti alibi – aš, pavyzdžiui, lėlėms drabužius siuvu. Tie Lego veikia taip – sukonstruoji, pajungi prie kompo, suprogramuoji ypatingai lengvu būdu, ir tavo tvarinys atgyja. Tu esi kūrėjas, dalykų sutvėrėjas! Po to gali išardyti ir konstruoti ką nors kita. Šiukšliavežę, šviesoforą, karietą, pyrago pjaustyklę. Išeinam iš stendo, kai paroda pradeda užsidarinėti.

Metų eigoje be progos perkame tik knygas ir dažus, kreideles ar plasteliną. Didžiosios dovanos – per gimtadienius ir Kalėdas. Iš tokių, kuriomis iki šiol džiaugiamės – itin smagiai važiuojantis vabalas, kartais ir namie ištraukiamas netarškantis paspirtukas ir daiktų, lėlių bei draugų pervežimui aktyviai naudojamas vežimaitis. Pasiteisino įvairios virtuvės, jų rakandai ir gydytojų lagaminėliai. Taip, čia su “viena paskirtim“ sutariu, nes žaidžia dažnai ir entuziastingai, be to, patinka ateinantiems draugams. Smulkmenoms ne kartą yra panaudota Ikea. Prieš keletą metų Austėjos Landsbergienės bloge nusižiūrėjau Zolo konstruktorius. Parduotuvėje iščiupinėjau, pasitariau ir nusprendžiau, kad užrašą 5+ ignoruosiu – kol kas nei viena vis dar neatitinka šito reikalavimo, o mausto ir dėlioja ledus su akytėmis, tik spėk valgyti. Ir močiutei patinka, geras konstruktorius.

Kūdikiams, kuriems dovanos dzin, bet šviežiems tėvams vis tiek niežti išsileisti, esu pirkusi kambario lipdukus, kurie sėkmingai laikosi ketvirtus metus. Dar vienas pagražinimo variantas – medinės spalvotos raidės arba grafika. Turiu save pagirti, kad užrašinėju mintis, kol kas tik vyresniosios. O kadangi tai būktai ilgam, pirkau gražias knygeles. Ir muzika kūdikėliams – čia mano priekabumas irgi nemažas, bet Putumayo Kids kolekcija – gerai jau, gerai. Draugės mane vaikų proga yra pradžiuginusios drabužiais, kuriuos šiaip stipriai skriaginčiau pirkti.

Nei apie dovanas, nei apie vaikus, bet parodoje man pirmą kartą buvo užrodyta namų valikliai su gerosiomis bakterijomis. Daro lietuviai. Reikia pasigilinti, nutariau.

ZoomBook daro patogias nuotraukų knygas. O parodoj dovanojo kaukes.

 

 

Komentarų: 10

 1. Šaunuolė, Lina! Aš vis dar dovanas kontempliuoju ir sakau sau – juk dar tik lapkritis! O Ikea tai net labai puiki vieta dovanų pirkimui. Esu ten labai smagių dalykų radus, kurie labai pasiteisino: nuo dėžių žaislams, iki lovelių lėlėms. Nebrangu ir labai stilinga. Ir dar niekas nesulūžo! Dabar esu nužiūrėjus Ikea žaislinę virtuvę, labai man patinka jos skandinaviškas paprastumas: http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/S49874533/

 2. Ha ha ha ha! Labai juokingas postas, taip ir isivaizduoju jus toje vaiku parodoje:))) O ar zaidzia mergos su tom voniom?

 3. Ai, beje, power mamos, gal kokiu ideju turite vandeniniams zaislams?

 4. Šitos vonios tikrai bus Kalėdų dovanos, tai dar saugiai slepiasi. Blogiausiu atveju atididrbs mums su sese, tai dykos nestovės.
  Vandeny tinkami yra pilstymo reikalai – vienkartinės ir kitokios stiklinės ir taurelės, baigtų kremų tūtelės, iš kuriį gaunasi ne kas kita, o daiktas pavadinimu ablyvalkė. Dar šaukštai, samčiai, keksiukų formelės (mes turim silikonines, labai jos dirba maudyniu metu) – jei nėra namie pritaikomų, galima į Ikea kreiptis.
  Vakar kaip tik pirkau neskęstantį plasteliną, būsimą krokodilą, bet dar neišbandytas.

 5. Mes vonioje turim vieną vienintelį žaislą, kuris kažkaip nepabosta ir jo panelei visiškai užtenka. Tai gerbiamosios Ikea išmislas, tokie puodukai, kuriuos ir vienas an kito, ir vieną į kitą galima sudėti. Turi jie visi skirtingas skylutes, todėl vanduo pro juos skirtingai bėga ir laša, vienu žodžiu neišsiamiamos puodukų galimybės, o po maudynių juos labai kompaktiškai galima nugrūsti į kampą: http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/80021008/

 6. O mes tik prilimpančias raides vonioje naudojam – nuo mažens edukuojam :), nes jei daugiau kokių atrakcijų ten pateiktume, tai, matyt, niekados iš vandens neišliptų mūsų vaikinas ir dar garsesnių raudų vonios sienos išklausytų…

 7. Vaida, ir aš tą IKEA virtuvę nusižiūrėjus. Su visais rakandais ir vaišėm. Man patinka jos aukštis, nes dauguma virtuvėlių būna daug žemesnės, jas tada reikia ant kokios pakylos statyti. Tik dabar bandau rasti būdą kaip Lietuvoje užsakyti IKEA prekių atgabenimą. Mamos, help! Kas naudojasi vežėjų paslaugomis? Kas greitai, saugiai, efektyviai pristato prekes iš kaimynės Lenkijos?

 8. Mielosios, kaipgi patiko jūsų atžaloms senio dovanos? Pasidalinkite kuo smulkiau. Mano Kasparui (3m.) IKEA virtuvė buvo topas! Netikėtai sulaukėm keleto pastabų “berniukui virtuvė??!!“, bet tvirtai atsilaikėm. Tiesa, iki paskutinės minutės turėjau ir atsarginę mašinėlę supakavus, nes visgi dovanų vaikas gavo lentų ir varžtų krūvelę. O be to, jo darželyje lygiai tokia pati virtuvėlė yra, galvojau, gal tokia pati nenudžiugins… bet viskas gerai. Su naujais!

 9. Kol kas Bilibo yra džiaugsmo bliūdai. Ypač, jei tėtušėlis nepagaili vaikams dėmesio ir pasukinėja, tai jos iš malonumo markstosi, krykštauja, raitosi ir sako daaaaaaaaar. Dar neišbandėm ant vyresnių ir labiau pasiutusių draugų, gal atsiras įvairesnis panaudojimas, kai sulauksim svečių,

 10. vaida milne-tyte · ·

  Paulą labiausiai nudžiugino… šokoladinis meškiukas! Rink, galvok dovanas pačias pačiausias, bet niekas neatsilaikys prieš šokoladą. Kitas topas – sausainius valgantis monstras iš amerikietiškojo Sesame Street – http://www.sesamestreet.org/muppets/cookie-monster. Močiutės dovanotas lėlių namas po pirminio džiaugsmo kol kas laukia daugiau dėmesio – manau, kai draugės grįš po atostogų, smagiau bus žaist keliese su tuo namu. O virtuvės mes taip ir nepadovanojom! Mat būdama vienintelis mažas vaikas visoj giminėj, Paula gavo tiek dovanų, kiek skaičiuot nemoka. Tad nusprendėm susiturėt ir virtuvę palaikyt kitai progai – stovi sau ramiausiai supakuota. Va taip su tom dovanom šiemet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: