Dovanos, dovanėlės, dovanaitės… Ruošiamės Kalėdoms!

Kalba Londonas, Vaida:

Taip taip, mielos mamos, iki Kalėdų liko tik šiek tiek daugiau nei keturios savaitės! Ar vaikų laiškai Kalėdų Seniui jau “išsiųsti”, t.y. perskaityti? O rašyt nemokančių reikalavimai išklausyti? Ką dovanosite savo mažiesiems šiemet?

Man pati gražiausia dovana, kokią mama gali padovanoti savo šeimai, yra šventė. Šventė namuose su gražuole Kalėdų egle, snaigėmis ant langų, lemputėmis ir kalėdinėmis kojinėmis, su iš virtuvės sklindančiu skanėstų kvapu, mandarinais ir daug daug sniego (taip taip, mama gali sorganizuoti net ir tai!). Ak, gražios tos Kalėdos ir vaikams jos džiaugsmą kelia visą gruodį vien savo spalvingumu ir paslaptingu laukimu. O laukiama ko? Paklausiau savo trimetės dukros – DOVANŲ! Mama -Kalėdų Senis pasirūpins viskuo.

Taigi sėdžiu aš namuose be jokių dekoracijų ir Kalėdų kvapo susiėmusi už galvos – neturiu dar nei vienos dovanos! Tikiu, kad esu ne viena tokia, tad greitai sprendžiame problemą – ką dovanoti vaikams?

Aš esu labiau internetinė nei parduotuvinė mama ir beveik viską perku online. Tas internetas man pasakė štai ką – populiariausia dovana vaikams Anglijoje šiais metais yra… planšetinis kompiuteris! Pamirškite medinius žaislus, abėcėlių rinkinius ir knygas, vaikai nori kompiuterių! Prisipažinsiu, mano dukrai iPad’as yra mylimiausias žaislas ir turbūt ji ir miegoti eitų su juo, jei tik kas leistų. Tačiau mūsų šeimoje šis brangus aparatas yra skirtas suaugusiems, o Paulai leidžiama juo naudotis labai ribotai ir žaidžiama daugiausia edukaciniais tikslais. Nepamainomas reikalas kelionėse! Taigi yra paklausa, yra ir pasiūla – prikūrė įvairiausios kompanijos tų ala iPad’ų vaikams, štai populiariausiųjų penketukas. Nepigūs šitie žaisliukai ir nežinau, kiek jie rekalingi, bet laimės tai turbūt kiekvienam vaikui būtų pilnos kelnės, tokią dovaną gavus.

Mano dukra šiemet labiausia norėtų lėlių namo. Prisižiūrėjus visokių gražiausių medinių namų su miniatiūriniais baldeliais ir indeliais, nusprendžiau, kad tokiam namui ji dar smarkiai per maža. Bus viskas išdaužyta, išdarkyta ir mamos apverkta. Taigi suradom alternatyvą – paprastesnį plastmasinį namą (nors plastmasinių žaislų aš labai labai nemėgstu), kuriame gyvena ne žmonės-žmogeliukai, bet visokie žvėriukai. Yra čia Anglijoje labai populiarūs žvėriukai – Sylvanian Families vadinami. Buvau užėjusi į jų vienintelę Londone esančią parduotuvę – pasijutau, kaip peraugusi Alisa, patekusi į stebuklų pasaulį. Miniatiūriniai kiškiukai, meškiukai, ežiukai ir visos įmanomos gyvūnų rūšys, kurie gyvena visokiausiuose namuose, kaimo trobelėse, viešbučiuose ir nameliuose ant ratų. Vienu žodžiu tik rinkis, kolekcionuok ir pirk, pirk, pirk. Pasistengsiu galvos nepamest, čia rinkdama dovaną savo mažajai.

Berniukams (ir, žinoma, mergaitėms) nepailstanti dovana yra lego. Net ir mano neveik 40metis vyras pavirsta vaiku, jeigu jam tik tenka galimybė sukonstruot kokį Žvaigždžių Karų erdvėlaivį. Yra šių konstruktorių įvariausiems amžiams – puikus ir, jei gerai prižiūrimas, ilgaamžis žaislas.

Kai aš buvau vaikas, mano svajonių svajonė buvo po egle rasti elektrinį traukinuką. Ir niekada ta svajonė neišsipildė! Esu vienturtė ir augau tarp daugybės pusbrolių, be jokių kitų mergaičių. Tai jie džiaugdavosi traukinukais ir mašinėlėm, o man tekdavo lėlės (dabar mano mėgstamos yra šios prancūziškos damutės ), kaspinai ir suknelės. Ech, traukinukai traukinukai, su labirintais ir tilteliais, puiki dovana ir berniukams, ir mergaitėms.

O kalbant apie tuos kaspinus ir sukneles, kurias gaudavau Kalėdoms, tai aš labai jų nemėgau. Man tai buvo klaikiausia įmanoma dovana – kaip galima vaikui dovanot tai, ką ir taip mama turi nupirkt??? O dabar mieliausiai renku ir dovanoju Paulai sukneles suknaites, tik duokit man progą! Rūbai taip pat puiki dovana mažiausiems kalėdotojams, kuriems tik įpakavimo popierius kol kas rūpi. Gražių rūbelių dovanoms randu čia ir čia.

O kai norisi kažko mielo, nerėkiančio, nežaižaruojančio ir neplastmasinio, užsuku žaisliukų pasižvalgyti į šią jaukią krautuvėlę.

Vienas anglų laikraštis net sudarė visą geriausių vaikiškų dovanų penkiasdešimtuką, taigi idėjų, ką dovanoti (t.y. pirkti) pila visi iš visų pusių. Ne paslaptis, kad mamos per šventes neretai sujautrėja ir susilydo iš to noro pradžiuginti savo atžalas ir nuperka daugiau ir už daugiau, nei planavo (taip taip, prisipažįstu – kalta). Mano manymu, geriau kokybė, nei kiekybė ir vienas rimtas ilgalaikis žaislas yra daug vertesnis nei nuostabiai atrodantis kalnas dovanų po egle, dauguma kurių paskui išmėtoma pakampiais.

Tokie mano pamąstymai apie kalėdines dovanas šiemet – Miesto mamos labai norėtų išgirsti ir Jūsų idėjas bei planus. Gal kas netgi savo rankų darbo dovanas dovanoja? O kitos gal mieliau pinigus investuoja į šeimynines kalėdines atostogas? Pasidalinkite, labai lauksime.

Komentarų: 3

  1. Labai taikliai pasakyta, kad “pati gražiausia dovana, kokią mama gali padovanoti savo šeimai, yra šventė“. Pritariu visais 120 proc. Aš irgi bandau tą daryti per visas šventes, bet, žinoma, Kalėdos ypatingas laikas. Daug dėmesio skiriu namų dekorui, ne tik šventinei eglei, bet ir visokiems vainikams, lemputėms, žvakėms ir pan. Išvis idealiausia man būtų puošti kasmet skirtingai, bet, žinoma, labai neekonomiška ir, reikia didelio rūsio kaupti visiems papuošalams. Dar prie visko pridedame Advento kalendorių, kurį esame sukūrę ir padarę kartu su vyru. Ir joja juo elnis link kalėdų namelio…

    O dovanomis vaikams pasirūpinau jau rugsėjį. Kažkaip šiemet netikėtai anksti, bet su trim vaikais jau supratau, kad viską reikia planuoti gerokai gerokai iš anksto, o gal jau ir vaikai didesni su aiškiais norais. Tarp dovanų kaip tik yra minėta prancūziška damutė ir garvežiai. Apskritai, BRIO traukinukų sistema yra bene nr.1 žaislas namuose. Žaidžia ir vaikai, ir suaugę. Kol kas dar suku galvą su jaunėliu, nes kažkaip sunku jau rasti kažkokį naujo tipo žaislą 10 mėn. kūdikiui ir norisi, kad jis būtų ne trumpalaikis. Šiaip smartmax http://www.amazon.com/Smart-Toys-and-Games-SMX501US/dp/B004TGURIQ/ref=sr_1_1?s=toys-and-games&ie=UTF8&qid=1353951746&sr=1-1&keywords=smartmax labai smagus reikalas, bet kainuoja prabangiai. Nebent reikia daryt kaip olandai sako daro: vaikai išsirenka dovanas, o jas gauna po Kalėdų, kai prasideda išpardavimas. Praktiškas požiūris:)

    Aš labai už rankų darbo dovanas. Idėjų yra, o vat laiko joms ne. Nors šiemet bandysiu rasti truputėlį naktų, kad švento Nikolajaus dieną, mano mergaitė rastų higienos reikmenų savo leliukams 🙂

    O rankų darbo dovanos – tai apskritai svajonė, kuri išsipildo nedideliu mastu. Bet ir šiemet bandysiu kažką sukurpti Saint Nicola dienai.

  2. Oi prisiminiau vieną labai gerą dovaną, kurią dovanoju Paulai (o gal labiau sau??) kasmet. Ir beveik rankų darbo – nuotraukų albumą. Sudedu visų praėjusių metų akcentus. Pirmais metais tą albumą kūriau kompiuteriu, ten sudedi skaitmenines nuotraukas ir tau jau atsiunčia dažais kvepiančią knygą iš spaustuvės. Visokių yra kompanijų tuo užsiimančių, aš dariau su Apple: http://www.apple.com/ilife/print-products.html Tai užsakiau kelis albumus, dovanų visiems: ir Paulai, ir seneliams, ir tetoms. Visiems labai maloni dovana, nes dabar nieks albumų beveik nebeturi, visos nuotraukos kompiuteriuose gyvena. Tačiau man tas spausdintas albumas kažkoks be dvasios, nors ir labai gražus. Todėl pernai ir šiemet jį konstruoju pati – atspausdinu nuotraukas ir klijuoju į tikrą senovišką popierinį albumą. Kažkoks šiltesnis ir nuoširdesnis išeina. Paulai, beje, ši dovana labai labai patinka – knyga apie jos metus… Nori skaityt ir skaityt 🙂

  3. Gera mintis su metų apžvalgos albumu. Nes jau kas apie vaiką, tai įdomiausia – mums labai sėkmingai už filmukus sueina jos pačios telefonu nufilmuotos. Įdomesnių herojų nėra praktiškai šitam pasaulyje 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: