Princesėms ir princams – istorijos knygose

Apie princeses, apie knygas – Vaida Rimkūnė:

Aš turiu savo įsivaizdavimą, kokia turi būti vaikiška knyga ir jų paieškai skiriu daug laiko ir dėmesio. Ir kol kas matau, kad mano pasirinkimas mano vaikams teikia džiaugsmą. Smagu, kad gerai pasikapsčius po pelenus, galima atrasti tikrų brangakmenių! Taigi savo įžvalgomis ir rekomendacijomis noriu pasidalinti su jumis, miesto mamos.

Pradėsiu nuo mano ir mano dukrų itin mylimos ir mėgstamos Mažosios princesės. Pirmiausia dėl to, kad ta buvo tikrai pirmoji knyga, kuria aš susižavėjau ir patikėjau, kad būna kitokių vaikiškų knygų – spalvotų, juokingų, suprantamų, su tekstu, atitinkančiu amžių – žodžiu, visapusiškai puikių, ir antriausia, todėl, kad Princesė pagaliau pagaliau pasirodė ir lietuviškai!

“The Little Princess” į mūsų gyvenimą atėjo prieš kokius šešerius metus, kai savo vaikų auginimo biblijoj perskaičiau, jog puoduko pamokas ruošti labai padeda ir teminės knygutės. Aš gi irgi tikiu, kad visko galima išmokti iš knygų. Puoliau tokių ieškoti, žinoma, ne lietuviškų (nes tokių paprasčiausiai nėra  nebuvo – lyg Lietuvos vaikai daryti ant puoduko nesimokytų). Nusipirkau dvi, išrinkusi pagal paveikslėlį – Big girls use the potty! (labai moteriška, tiesa?:)). Ir, tadam, tadam, visai netyčiom, nusišypsojusi pamačiusi tą susivėlusią princesę ant puoduko – I want my potty! . Ką čia ir beslėpti – Princesė mus sužavėjo – ji tokia linksmuolė, išdykėlė, padauža, ir jai atsitinka irgi ne tik smagūs, geri, bet ir… hmm.. ne tokie geri dalykai – pvz. puoduko knygoje, kad ir kaip skubėjo, vieną kartą ėmė ir nesuspėjo.. – matot, visai kaip gyvenime! Visas knygas, kurias turim, aš esu perskaičius, nemeluoju, tūkstančių tūkstančius kartų, moku jas atmintinai, kaip ir mano vaikai, ir jos ištraukiamos ir lentynos vėl ir vėl, nors puoduko amžius jau seniai išaugtas.

Mažoji Princesė sužavėjo ne tik mus – knygų, filmukų, žurnalų parduodama milijoniniais tiražais, o vertimas yra padarytas, jei neklystu, daugiau nei į keturiasdešimt kalbų. Mes irgi turim ir žurnalų, ir filmukų, ir knygučių – kaip reikia valgyti daržoves (neturiu po ranka ir nepamenu tiksliaus pavadino, nes šita ispaniška), I want my light back! (nes vyresnioji dukra bijojo tamsos ir vis prašė palikti šviesą..), I want my mummy! (nes antroji dukra tikras mamyčiukas ir niekaip nenorėjo (ir vis dar nenori) skirtis su mama)  – šitos mylimiausios. Tai labai nuoširdžiai džiaugiuosi, kad Princesė pagaliau, apkeliavusi beveik pasaulį, atvyko ir  į Lietuvą. Leidykla “Mano knyga” išleido dvi knygas “Kur mano puodukas?“  ir “Nenoriu į lovą!“. Rekomenduoju jūsų princesėms. Manau, kad princai irgi nespjaus, nes knygoje daug vyriškų herojų – Gilbertas, Šuo, Katinas, Karalius, Admirolas, Generolas ir Ministras pirmininkas! O jau kiek veiksmo!

Kitą kartą, prižadu, pagirsiu ir lietuviškus autorius.

 

 

Komentarų: 7

  1. Pas mus mažoji princesė irgi top’ų sąraše vis dar karaliauja 🙂

  2. O aš nei Ozo Vagoj, nei Panoramos Pegase negavau šitos knygos pavartyt. Kaip čia taip?

  3. Ar kas bandė šias knygas su berniukais? Kakė Makė labai pasiteisino, įdomu, kaip su princesėmis?

  4. O man nepatiko (mažė kol kas kas vakarą skaito), bet man visai nepatiko:( Jaučiuosi įkritusi i masinį srautą ir pagauta mados). Kakė Makė daug geriau – ir moralas yra ir iliustracijos žavingos. O čia …. 0 moralo, iliustracijos kapi iš pokemonų. BET kaip sakiau – mažę kol kas veža.

  5. Oja, o, be Kakės Makės, ką dar mėgstat?

  6. Šiaip princesės nemiegui yra labai graži alternatyva – Peliukas Lukas nenori miegoti, o iš naujausių mano mylimiausia yra Žvaigždėtas Arkliukas ir Meškiukas panda (Rasa Joni).

  7. Oi labai patinka man ši princesė, ir filmukai jos labai smagūs (nors knygelės, žinoma, daug daug geriau!). Pas mus (dukrai 3 metai) šiuo metu karaliauja Ką žmonės dirba visą dieną bei kitos Richard Scarry knygos – ir lietuvių, ir anglų kalbomis. Angliškos mūsų labai jaukios mat senos, beveik 40-ies metų – vyro ir jo sesers skaitytos. http://www.amazon.co.uk/Richard-Scarry/e/B000AQ3290

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: