Mergelė uogelė, šokolado srovelė

 

Opera apie drąsiąją mergelę, kuri išvadavo sužadėtinį iš laumės kerų

Karštas šokoladas, įpiltas iš termoso, lengvai atpažįstamai kvepiantis dar prieš spektaklį – įtariu, būtent dėl jo mano vyras nebaisiai pyksta už ėjimą į Operhauzą. Ryte ar vakare, nėra skirtumo, svarbu, kad spektaklis būtų su pertrauka. Burtai tas daiktas, burtai. Ar yra dar kur toks geras teatras, kuris per pertrauką pilsto puikųjį? Manęs  net sąžinė negraužia, kad trimetei perku atskirą porciją!

Operhauzas turi ir daugiau gėrybių – orkestro duobė, ties kuria medituojant galima užmiršti, ko atėjai, nenutrintu raudoniu pulsuojančios kėdės ir kilimai, bendra šventės nuotaika (net ir vaikų pilnoje salėje). Įskaitytina ir kaina. Tikriausiai ir dėl jos bilietais verta pasirūpinti sezono pradžioje. Nors ne kartą esame ėję spontaniškai – su mažesniais vaikais pasiteisina stovimi bilietai. Mums jie virsdavo praktiškai asmenine lože ant raudonų kiliminių laiptų prie pat scenos – vyresniems ten gali trūkti vaizdo, bet jei svarbu turėti vietos pajudėti ir greitą galimybę išeiti – liuksumpirdum. Prieš spektaklį dažniausiai būna ir iš rankų parduodamų bilietų, nes tie vaikai nuolat serga, bet tokiai loterijai reikia plano B – bent jau mums, nes išsiruošus į teatrą likti be šventės nebesigaus.

Žiūrėjom Bruknelę, Vilniuje statytą operą vaikams. Kad ir lietuviška, be titrų aš būčiau supratusi tik tuos niolika kartų pakartotus žodžius aka mergelė uogelė. Bet čia gal operos požymis? Spalvinga, su daug masinių scenų, vaizdo projekcijų ir skirtingų apšvietimų scenografija man patiko labiausiai, melodijas mėgčiau lengvesnes, bet vaikai žiūrėjo iki pabaigos, siužetą sekė, programėlę vartė ir prašė skaityti dar. Trimetė nutarė, kad ji labiau norėtų atsidurti Muzikos garsuose, nei Bruknelėje – spėju, tapatinosi su Dzinguliu, kuris po pusę abiejų veiksmų praleido nelaisvėje.

Niekada nesu pasinaudojusi, bet Operhauzas sako, kad gimimo dienos proga solenizantui dovanojamas bilietas į tos dienos spektaklį, o jo svečiams – bilietai su 20% nuolaida. Ir tikrai išsiruošiu į ekskursiją po teatro užkulisius, kol dar galiu sau leisti jas normalių žmonių darbo dienomis ir darbo valandomis. http://www.opera.lt/edukacija/ekskursiju-kalendorius

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
A. Vienuolio g. 1, Vilnius
Kasos dirba 10–19 val., šeštadienį 10–18.30 val., sekmadienį 10–15 val.
Jei sekmadienį vakare rodomas spektaklis, kasos dirba iki spektaklio pradžios.
Bilietus parduoda ir http://www.opera.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: