Mamos Londono mieste

Susipažinkite su dar viena – didelio miesto – mama. VAIDA:

Mama, o juolab mama Londone, tapau pati sau netikėtai. Planavau iki mažiausiai trisdešimties kopti stačiais londonietiškais karjeros laiptais, o jau dvidešimt šešerių supavau dukrą ant rankų. Niekada neįsivaizdavau, kad vaikus auginsiu ne Lietuvoje, svajodavau šeimą kurti idiliškame kaime, kur prie mano rąstinio namo augtų bijūnai, o likimas štai atvedė į viena didžiausių pasaulio megapolių, kur gyvenu jau šešerius metus. Mano šeima – britas vyras ir beveik trimetė dukra Paula, kuri yra tiek britė, tiek lietuvė (priklausomai nuo to, kur esam).

Taigi, mano laisvos ir organiškos motinystės kaime vizija neišsipildė, ir aš tapau miesto mama. Tačiau kokio miesto! Kas galėjo pamanyt, kad Londonas tokia nuostabi vieta vaikams auginti ir augti. Šis miestas, regis, valdomas mamų: sunku surasti vietą, kurioje tuntais nesiveistų vežimėliai, prie kavos ir ledų neplepėtų pusę kavinės užimantis moterų ratas su kūdikiais ant rankų, kur nesigirdėtų vaikų klegesio ir nuolatinių derybų (ledų tik po pietų!). Taigi vaikai Londone – kaip šventos karvės Indijoj. Gerai, yra tam tikros ribos, bet labai jau jos plačios. Vaikai čia pilnateisiai piliečiai, kuriems (beveik) visada ir visur prašom! Prabangūs restoranai, meno galerijos ir muziejai, madingiausios parduotuvės ir net grožio salonai atveria duris vaikams ir jų mamoms: dirbančioms ir namie vaikus auginančioms, verslininkėms, organinėms, prabangiom gražuolėms ar “motinoms-žemė”. Visokių tenka sutikti, šią temą kada panagrinėsiu plačiau.

Viskas man buvo nepaprastai nauja ir įdomu, kaip čia reikia būti ta mama Londone. Pirmoji išmokta motinystės pamoka – svarbiausia neužsidaryti namuose, bet nuolat eiti ir veikti, nes kitaip gresia lengvas išprotėjimas ar bent jau vienišumo jausmas. Maloniai nustebau, kiek klubų, grupių, kursų ir pramogų čia egizstuoja mamoms ir vaikams. Dauguma jų nemokami arba kainuoja vos kelis svarus. Nuo maitinimo krūtimi grupių (puiki vieta gauti patarimų iš specialistų, papliurpti su kitom mamom bei gauti kavos ir sausainių!) iki masažo, muzikos, jogos grupių kūdikiams ir mamų arbatėlių, kur vietinės mamos renkasi vienos kitų namuose (ala pažink kaimyną) vėlgi kavos ir sausainių. Augant Paulai keitėsi mūsų veikla, atradom dar daugiau visokių įdomybių ir smagumynų, vertų dėmesio daiktų, knygų, žaislų. Apie viską viską, visokias iniciatyvas ir tradicijas, naujoves ir geroves pasakosiu savo nuo šiol savaitiniuose  įrašuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: