Ne vien grožis. Ir ne vien patogumai

JONAS RIMŠA
Merginos portretas

Jeigu vieta savo tinklapyje skelbia, kad yra pritaikyta šeimoms su vaikų vežimėliais, ar automatiškai reiškia, kad galima juose įsigabenti ir vaikus? O tokius, kurie jau nebesėdi vežime, ar vis dar galima? Kankinau draugus šiandien panašaus pobūdžio klausimais, savo poziciją pati išduodama intonacija –  su vaikais galima eiti visur, kur nėra draudžiama. Nacionalinė Dailės Galerija organizuoja ir edukacinius užsiėmimus šeimoms su vaikais, tai, mano vertinimu, jau aktyviai kviečia ateiti ir leisti laiką. Bet tikriausiai tą daro kas nors panašaus į ryšių su visuomene skyrių, kuris ne visada pabendrauja su salės darbuotojomis. Nes jos, ou, jos, tų mažų neišauklėtų padarų ne-lau-kia! Jos eina pasiimti švilpukų ir telefonų, kad galėtų išsikviesti pastiprinimą, kai salėje yra kokie aštuoni įvairaus mažumo atvratitelniūkai. Nu kaip galima susivaldyti nevartant akių, kai stovi su vežimu, o už nugaros dvi griežto paklusimo Vyresniojo Autoritetui skelbėjos viena kitą palaiko ir planuoja tą gynybos planą? Su švilpukais?? Kai pusė salėje esančių lankytojų yra su mažais vaikais? Čia, aišku, būtinai turėčiau pasiaiškinti, kad vaikai taaaip, nestovėjo švelniai įsikibę į kultūringų tėtukų rankas ir neaptarinėjo apšvietimo efektų pritildytais balsais, bet pagarbų atstumą iki meno vertybių laikė ir realaus pavojaus mediniams moterų torsams nekėlė.  Toks net sunkiai, bet šįkart vis tik suvaldytas noras loti atgal kyla.

Ne vien grožis. Moters atvaizdas  LAWIN kolekcijoje bus eksponuojama iki lapkričio 11. Lengva, maloniai žiūrima neturint specialaus mėgautis menu leidžiančio išsilavinimo, aprašyta išradingai, žaismingai ir šiuolaikiškai – turėdama progą, net pakartočiau. Ir būtinai su vaikais, kad muziejinės avatarės, savo esybę užkonservavusios sovietijoje, paieškotų švilpukų.

Tiesiai ir suprantamai, bet prie NDG Parodų salės tokio ženklo nėra.

Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, Vilnius
(8 5) 212 29 97, http://www.ndg.lt
Bilieto kaina – 6 Lt

Dirba
Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais 12.00–19.00 val.
Ketvirtadieniais 13.00–20.00 val.
Sekmadieniais ir prieš valstybines šventes 12.00–17.00 val.
Dienomis prieš valstybines šventes – valanda trumpiau nei įprasta
Nedirba pirmadieniais, ir valstybinių švenčių dienomis

Komentarų: 6

  1. Užrašyta į dienotvarkę. Patikrinsim prižiūrėtojas!

  2. taip, patikrinsiu ir aš, labai artimu metu.

  3. Kai del priziuretoju muziejuose ir parodose, sutinku 100%.Tiesiog skleidzia nepakantumo energija. Norisi greiciau palikti sale.Ypac, kai lankomasi su uzsienieciais, kurie emocionaliau apziurineja eksponatus.O vaikiukai-tai tikras siaubas.

  4. juk turėtų būti normalu, kad aptarnaujantys asmenys yra malonūs mums ir pakantūs vaikams, bet man kaskart nuėjus į Vaikų ir jaunimo centrą ir susidūrus su labai maloniom moteriškėm bilietų kasoje būna itin smagu. na ir kažkaip keista net, kad jos taip meiliai su mano vaiku elgiasi, visada pakalbina, atsako į jo dėmesį. nors neturėtų būti keista. galvoju, čia kažkoks kompleksas iš senų laikų, kad nepakantumą vaikams kažkur giliai širdyje priimame kaip savaime suprantamą ar tikėtiną dalyką. taigi, grįžtant prie LVJC moteriškių, tai didelis PAGYRIMAS joms, nuolat dirbančioms vaikų apsupty, siautuly ir triukšme.

  5. Viktorija · ·

    Tai visgi – su dar nevaikštančiu vaikiuku vežimėlyje – galima būtų? 🙂

  6. Aš manau, kad galima. Ir einu. Luckų irgi kartu su jomis žiūrėjau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: