STEBUKLAI

Pirminė MIESTO MAMŲ idėja buvo apžvelgti įvairius Vilniaus restoranus ir kavines – kiek jie draugiški ir pritaikyti šeimoms bei vaikams. Nebuvo tikslo kažką kritikuoti, auklėti ar moralizuoti. Greičiau – patarti ir pasidalinti, sulaukti kitų rekomendacijų. Nes išeiti taaaip norisi….  Pirminė mintis apaugo apkerojo kitomis gražiomis mintimis, bet mes jos nepametėme.
Taigi, išgirdę gandą, jog mieste vyksta STEBUKLAI, pasipustėme ir išsiruošėme jų pamatyti savo akimis.
Na kodėl koodėl žiaurus likimas taip lėmė, kad MIESTO MAMOS pirmiausia vertina šį restoraną? Juk mūsų kriterijai labai negailestingi – mums visų svarbiausia, kaip restoranas pasiruošė priimti mūsų mažuosius rėksnius.  O tai tikriausiai paskutinis dalykas, apie kurį galvoja šeimininkas, kuriantis vietą išlepintiems skrandžiams ir estetiką mylinčioms akims. Na, bet tiesą sakant ir MIESTO MAMOMS tai yra svarbu. Ir tą stebukluose tikrai gebėjome įvertinti.
Aplinka tikrai maloni ir jauki. Nors didžių dizaineriškų sprendimų čia nepadaryta ir labai daug kas atrodo paveldėta iš ankstesniųjų patalpų šeimininkų, bet pats restoranas alsuoja nauja dvasia. Labai maloniai pasitinka ir išlydi. Net ir mus – su nutrūktgalviu trimečiu ant dviratuko ir lopšiu su dideliais ratais.Iškart administratorė atneša žaislų dėžę – bet joje tik pora žaislų, kurie nesudomina. (Po keleto dienų lankėmės vėl – ir žaislų jau buvo daugiau. Ir įdomesnių!) Vadinasi – svečiai su vaikais laukiami. Labai malonu.

Žaislų dėžė nemaža, bet dar labai tuščia…

Padavėja mielai bendrauja su vaiku, kuris užsisako obuolių sulčių. Maždaug čia ir baigiasi šeimyninis komfortas.

Kol nepradėjau vardinti nepatogumų, užbėgsiu įvykiams už akių  – mes, tėtis ir mama, pavalgėme nuostabiai. Mūsų draugai irgi. Pradžioje itin maloniai nustebina originalus sviestelis su jūros dumbliais. Šviežios bandelės.

Ir krepšelis gražus ir bandelės skanios…

Padavėjo išgirtas foie gras buvo ne toks įspūdingas ar išraiškingas, kokio tikėjomės, tačiau tuno tartaras buvo puikus – padabintas ir paskanintas wasabi ikriukais ir jūros dumbliais.

Abu patiekalai pateikti išradingai ir estetiškai.

Foie gras

Nepamirštamas tuno tartaras

Dar ragavome veršio liežuvį su topinambais – vėlgi vizualiai labai gražus, bet skonių derinyje kažko pritrūko – ir paprastą, bet nepaprasto skonio moliūgų sriubą.

Veršio liežuvis

Moliūgų sriuba

Užkandžių meniu labai viliojantis, aprašymai intriguojantys, norisi sugrįžti ir paragauti visų patiekalų. Pagrindinių patiekalų pasirinkimas man pasirodė nuobodus – ant žarijų kepta mėsa arba žuvis. Nors ir tas, ir tas buvo iškepta puikiai, be jokių priekaištų. Desertai – ne tik meno kūriniai pažiūrėti, bet ir sugroja skonių ir faktūrų simfoniją tarp liežuvio ir gomurio. Kavos be kofeino negavau, bet čia tikriausiai pasitaisys.

O dabar grįžkime į “realybę“, kurioje vienas vaikas jau taikosi nuo gretimo staliuko paimti papuošimą – trapų stiklinį gaubtą su javo varpa viduje, o kitam reikia pakeisti sauskelnę su geltonuoju turiniu. Varpą išgelbsti atskubėjusi administratorė. Sauskelnę Aidas pakeičia ankštokame (tokiai veiklai) tualete. Kartais tą darome ir tiesiog prie stalo, vežime ar pan., bet ne, STEBUKLUOSE nekiltų ranka – aplink gana pasipuošę arba puošniai nusiteikę žmonės, gražios ponios, galantiški vyrai. Obuolių sultys atkeliauja beveik laiku, bet galėtų ir greičiau – tos kantrybės visuomet mažoka. Stiklinė ar net teisingiau – taurė – didelė, sunki, tikriausiai brangi, visai visai nevaikiška. Lengvai įsitempiu, žiūrėdama, kaip ja žongliruoja Kasparas.

Taurė

– Ką norėtum valgyti? – bandom įvesti restoranų lankymo kultūrą į mūsų šeimos kasdienybę. – Makaronų!
Nieko panašaus į makaronus ar kitus vaikiškus gardėsius meniu nerandame. O tai reiškia, kad ramybės ir bendros užstalės nebus. Užsakome kukurūzais maitintą viščiuką su bulvėm, bet man pačiai tenka jį ir suvalgyti. Pasirodo niekuo neypatingas.
Na, dėl to meniu, aš lyg ir suprantu, kad restoranas visai visai ne vaikams. Bet ta žaislų dėžė kažkaip klaidina…  Dabar galvoju, kad visgi gal būtų įmanoma pamaitinti vaiką kuriuo nors iš garnyrų – jie atskirai ir už atskirą kainą. Bet čia tiems stebuklingiems vaikams, kurie, pavyzdžiui, gali valgyti tiesiog virtus brokolius.
Taigi, galutinis verdiktas – eisime dar, tik vaikus pamaitinsime namie. Jei turite, kur juos palikti, eikite be vaikų. Ir tik ypatingomis progomis. Arba kavos su desertu. Kainos “kandžiojasi“.
(Vienas mūsų draugas bandė pasisotinti tuo nemokamu sviesteliu ir bandelėmis 🙂 Padavėjos tokios geranoriškos, kad beveik ir pavyko)
STEBUKLAI
Gynėjų 14, VIlnius
tel.: 8-685 85357
http://www.stebuklai.com (bet ten nieko nėra, geriau iškart į FB http://www.facebook.com/stebuklai.restoranas)
Kasdien nuo 8 iki 23 val.
Vaikiška kėdutė: dar nėra (sakė, bus)
Vystymo lenta: nėra
Patogus patekimas su ratais: taip
Meniu vaikams: nėra
Pagrindinis meniu tinka vaikams: ne
Vaikams draugiškas personalas: taip
Atskira erdvė žaidimams: ne
Žaislai: taip
Aplinka: netriukšminga, snobiška, rafinuota
Kainos: brangu

Komentarų: 9

 1. Linkiu, kad šitas blogas gyvuotų tiek ilgai, kol galėtų parašyti vystymo lenta: yra! Seksiu Jus ir ypač lauksiu vaikams draugiškų viešojo maitinimo įstaigų apžvalgų!

 2. o galite prašau nurodyti kainų skalę?

 3. Jurga, konkrečias kainas galite surasti štai čia, a la carte meniu http://www.facebook.com/stebuklai.restoranas/app_419374581453389

 4. Rita, ačiū. Jeigu šitas blogas nors kiek prisidės prie to, kad kur nors Lietuvoje pradės rastis vystymo lentos, tai jau bus daugiau ir geriau nei mūsų lūkesčiai… Tačiau, turiu prisipažinti, kad prieš keletą metų esu domėjusis vystymo lentos įrengimu ir tai pasirodė besąs brangus ir sunkiai įgyvendinamas procesas. Be to, kad sudėtinga surasti ir užsakyti lentą, tai reikalinga ir labai tvirta sienos konstrukcija, ne į bet kurią gali tvirtinti atlenkiamą lentą. Žodžiu, reikia labai stiprios motyvacijos, daug laiko ir nemažai finansų, kad tokį projektą įgyvendintum.

 5. Kol kas Vilniuj tik Kibin Inn (berods dabar jau kitaip vadinasi) turi normalu kampa vaikams. Kur gali palikti ir jie patys uzsiima.
  Negi taip brangu pakabinti telika kuris rodytu multikus ir numesti kelis sedmaisius. Nusipirkciau abonenta i tokia kavine/restorana.

 6. Asta, kaip pirštu į akį! Miesto mama Lina kaip tik buvo užsukusi į dabar vadinamą Pinaviją ir paliko kava kvepiantį įrašą https://miestomamos.wordpress.com/2012/11/11/i-pinavija-pas-ponia-vija-gerti-kavos-valgyti-teslos/

 7. Ne tik Pinavijoj, Belmonte yra kampas vaikams pažaisti, Vapiano (Europoj) yra vaikams žaidimų kampelis, gal ir dar kur. Bet, žinoma, tai yra vis vien labai mažai. Aš tai pasigendu ne tik vystymo lentos, bet vaikui paaugus niekur nematau ir vaikiškų puodukų arba tualeto dangčių, kurie tikrai nedaug kainuoja, užtektų tik pagalvoti ir labai mažai pastangų ir investicijų.

 8. Labai vaikams pritaikyta įstaiga yra Gusto blyninė, bent jau Laisvės pr. Tik kad tėvams ten nuobodu. Jie turi žaidimų visą patalpos centrą ir atskirą tualetą vaikams su reikiama įranga. Kartais labai gelbsti, kai norim tiesiog ramiai pavalgyti, kad ir blynų. Dar iš tos pačios serijos La Crepe Oze irgi turi vaikams visą didelį kampą.Bet va ieškau, kur įdomiau pavakarieniauti su draugais ir kad trimetis iš nuobodulio nesiaustų, ir galvoje jokio pavadinimo. Prašau, tęskite tą vaikams palankių maitinimo įstaigų apžvalgą. Pagelbėsite krūvai tėvų.

 9. Aušra, mes kaip tik su Greta aptarinėjame, kad einant su vaikais į miestą valgyti, kompromisus dažniausiai tenka daryti ties maistu. Paradoksas. Man kol šilta ir galima sėdėti lauke, patinka Rene Antokolskio gatvėje – ten yra šiek tiek šaligatvio, kur vaikai gali tupinėti ir piešti (piešti leidžia ir ant popieriumi užtiestų stalų, kas visai atrakcija). Yra vietoj keptų bulvyčių, kaip papildomo motyvatoriaus:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: